Dyszowe systemy inspekcyjne

Aplikacja przeznaczona do badań elementów tworzonych na podstawie kompozytów i laminatów.

Systemy dyszowe mają zastosowanie w badaniu skomplikowanych elementów wykorzystywanych między innymi w lotnictwie. Technika bazuje na przepuszczaniu wiązki przez badany element- pozwala to na skuteczne przeskanowanie elementów zbudowanych na zasadzie łączenia laminatu takich jak kompozyty węglowe czy składające się z innych materiałów wchodzących w skład laminatu. Technika w sposób doskonały pozwala na prowadzenie dysz zgodnie z geometrią elementu, co eliminuje problemy związane z powtarzalnością oraz kwestią sprzężenia akustycznego. Zobrazowanie typu C-SCAN (mapowanie powierzchni) ukazuje wady typu delaminacja (rozwarstwienie), wtrącenia, zaparowania, grubość kompozytu oraz bieżący pomiar grubości np. kompozytu.

ZALETY TECHNIKI DYSZOWEJ:
  • możliwość zastosowania techniki do badań elementów o dużych formatach i skomplikowanej geometrii (np.: zakrzywionych elementów wykorzystywanych w lotnictwie)
  • precyzyjne prowadzenie głowic względem siebie pozwala na bardzo dokładne mapowanie powierzchni
  • całkowite wyeliminowanie problemów związanych ze sprzężeniem akustycznym co przy metodzie konwencjonalnej (ręcznej) stwarza poważne problemy (powierzchnia kompozytu jest nieregularna)
  • powtarzalność metody
  • rejestracja wyników poprzez zobrazowanie typu C-SCAN – ocena wyników w stosunku do wytycznych normy lub procedury
  • precyzyjny dobór głowicy w zależności od badanego kompozytu lub laminatu

 

ZASTOSOWANIE:

Przemysł lotniczy: elementy poszycia samolotu, skrzydła, stateczniki, elementy wytwarzane z kompozytu węglowego na potrzeby przemysłu lotniczego.

Casp System Dofinansowanie
Wdrożenie systemu klasy B2B automatyzującego procesy biznesowe zachodzące pomiędzy CASP System i Partnerami biznesowymi firmy.
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
2002 - 2021 © Copyright Caspsystem www.caspsystem.pl / Polityka prywatności / Zastrzeżenia prawne / Kontakt
Beam IT