UT (Silverwing)

Więcej informacji wkrótce

RMS2ScorpionD-SCANT-SCAN

Systemy mapowania korozji oraz pomiaru grubości firmy Silverwing oparte są na technice ultradźwiękowej. Ultradźwięki to drgania mechaniczne cząstek ośrodka (fale sprężyste) o częstotliwości większej niż górna granica słyszalności ucha ludzkiego. Technika ultradźwiękowa bazuje na wykorzystaniu zjawiska rozchodzenia się fal w materiałach.

UT

Urządzenia firmy Silverwing zaprojektowano jako systemy ręczne oraz zautomatyzowane mające na celu kompleksowe mapowanie powierzchni pod względem ubytków korozyjnych jak również ciągłego pomiaru grubości ścianki. Systemy oparto na dwóch rodzajach głowic UT pozwalających na bezkompromisowe badania bez użycia środka sprzęgającego jak również wykorzystującego tzw. technikę dodatkowej kolumny wody co wydatnie podnosi rozdzielczość badania poprzez wykorzystanie zjawiska koncentrowania się fali na wejściu w materiał badany.

GŁOWICE ULTRADŹWIĘKOWE OPONOWE 

Systemy ręczne oraz częściowo zautomatyzowane oparto na technice tzw. głowic oponowych które umożliwiają badanie bez sprzężenia głowicy z elementem – tzw. technika sucha

GŁOWICE ULTRADŹWIĘKOWE OPONOWE

GŁOWICE ULTRADŹWIĘKOWE Z KOLUMNĄ WODY

Systemy w pełni zautomatyzowane oparto na wykorzystaniu głowic z dodatkową kolumną wody co wydatnie podnosi rozdzielczość badania i za razem wydatnie przyśpiesza skanowanie.

GŁOWICE ULTRADŹWIĘKOWE Z KOLUMNĄ WODY

Zastosowanie techniki mapowania korozji firmy Silverwing:

  • Ściany oraz dachy zbiorników magazynowych
  • Zbiorniki ciśnieniowe
  • RurociągiZastosowanie techniki mapowania korozji firmy Silverwing
CASP System – Twój partner w dziedzinie Badań Nieniszczących i Automatyki Przemysłowej!
Beam IT