Product Manager poszukiwany!

Poszukujemy pracownika do Działu Badań Nieniszczących – może to właśnie Ty do niego dołączysz!?
Sprawdź jakie są nasze oczekiwania, ale również co proponujemy na wspomnianym stanowisku pracy.

Więcej

JUŻ JEST!!! KATALOG NDT24

A w nim urządzenia pod każdą metodę – opisy, zdjęcia, filmy, karty techniczne

POBIERZ KATALOG

WYPRZEDAŻ!!! – ULTRADŹWIĘKOWY SYSTEM UT-LITE Z R-SCAN + THETASCAN

Mapowanie korozji –

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

LINIE FPI

Popraw ergonomię i bezpieczeństwo pracy – automatyzuj badania penetracyjne!

Więcej

Lyft® – Wykrywanie korozji przez izolację

  • Obsługuje grubości ścianki do 64 mm z izolacją do 203 mm
  • Blacha izolacyjna ocynkowana, aluminiowa, stalowa
  • Szybszy od jakiegokolwiek innego systemu PEC
Więcej

600-setny na świecie system rentgenowski YXLON MU2000-D posadowiony u naszego Klienta

Witamy na stronie internetowej firmy Casp System Sp. z o. o.

Zajmujemy się sprzedażą, konfiguracją, wdrożeniem oraz serwisem aparatury pomiarowej z zakresu badań nieniszczących!

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą urządzeń i systemów do badań NDT.

Kilka słów o Casp System Sp. z o. o.

Firma Casp System Sp. z o. o. to uznany dostawca urządzeń i systemów z zakresu automatyki przemysłowej, badań nieniszczących i aparatury badawczej działający na terenie całego kraju.


W ramach firmy prężnie funkcjonują sklepy internetowe Manometry24, Czujniki24, Przetworniki24, Enkodery24, Automatyka24 oraz Dział Badań Nieniszczących i Aparatury Badawczej.

W ciągu kilkunastu lat działalności, zdążyliśmy dopracować naszą ofertę, zdobyć doświadczenie w kontakcie z wymagającym Klientem oraz wyszkolić kadrę Specjalistów, co jest bez wątpienia naszym atutem wśród firm z branży automatyki przemysłowej i badań nieniszczących.

Dbałość o jakość proponowanych przyrządów pomiarowych oraz dodatkowo doradztwo techniczne w doborze oraz konfiguracji sprzętu pomiarowego pozwala zaoferować Klientom najlepsze rozwiązania.Najwyższa jakość oferowanych sprzętów i specjalistycznej aparatury pomiarowej, gwarantuje zadowolenie Klientów oraz przekłada się na liczne wyróżnienia, którymi możemy się poszczycić, a jest to m.in.:Dział Badań Nieniszczących

Casp System Sp. z o. o. to lider automatyzacji w badaniach nieniszczących. Od kilkunastu lat dostarczamy urządzenia i systemy do badań nieniszczących Klientom z branży lotniczej, hutniczej, odlewniczej, motoryzacyjnej, energetycznej, petrochemicznej i kolejnictwa. Oferowany sprzęt NDT ze względu na współpracę z czołowymi na świecie producentami, t.j.: Rohmann, Eddyfi, Silverwing, YXLON, Novo DR, Volume Graphics i EFER, spełnia najwyższe standardy i wymagania w badaniach ET- wiroprądowych, RT- radiograficznych, UT- ultradźwiękowych, MFL- wypływu strumienia magnetycznego, MT- magnetyczno-proszkowych , PT- penetracyjnych i VT- wizualnych.


Zdając sobie sprawę z istoty kontroli jakości w procesie produkcji oraz diagnostyki z procesie eksploatacji, stworzyliśmy bogatą ofertę urządzeń i rozwiązań.
Naszym nadrzędnym celem jest efektywne i szybkie wykrycie nieciągłości powierzchniowych i wad podpowierzchniowych materiałów w powtarzalnym procesie badania
bez koniczności postoju w procesie produkcji lub na czas badań diagnostycznych.

O wartości proponowanych rozwiązań w zakresie badań NDT, stanowi również wykwalifikowana kadra Specjalistów.
Wieloletnie doświadczenie pozwala oferować, konfigurować i wdrażać dedykowane rozwiązania, zgodnie z potrzebami Klienta.
Świadczymy również usługi serwisowe NDT oraz prowadzimy szkolenia dla pracowników Klienta.

Szeroki wachlarz urządzeń pozwala nam oferować urządzenia ręczne, samobieżne, przenośne, stacjonarne, zautomatyzowane i zrobotyzowane.
Wśród proponowanych urządzeń są defektoskopy, przemysłowe systemy RT i CT, linie MPI, FPI, ławy magnetyczne, myjki ultradźwiękowe, natryskowe, czujniki do badania powierzchni i inne.
Wszystkie przyrządy pomiarowe do badań nieniszczących są objęte gwarancją jakości.

Dzięki proponowanym przez nas urządzeniom i systemom NDT, szybkiemu i dokładnemu badaniu można poddać m.in. odlewy, odkuwki, spoiny, pręty,
blachy, kompozyty, zbiorniki magazynowe i rurociągi.
Oferta i Kontakt

Nasi Specjaliści służą swoją wiedzą techniczną. W przypadku zainteresowania ofertą zachęcamy do kontaktu telefonicznego,
mailowego (ndt@casp.pl lub za pośrednictwem formularza kontaktu dostępnego na stronie internetowej).
Istnieje również możliwość spotkania z naszymi Specjalistami.

Badania nieniszczące (badania NDT) –
Casp System Sp. z o. o.

Termin badania nieniszczące wywodzi się z języka angielskiego „ Non-Destructive Testing”. Celem prowadzenia badań nieniszczących jest wykrycie wad powierzchniowych i podpowierzchniowych w czasie kontroli jakości lub w procesie eksploatacji.   W czasie badania NDT nie dochodzi do jakiegokolwiek uszkodzenia badanej próbki.

Badania nieniszczące swoje zastosowanie znalazły między innymi w przemyśle: lotniczym, motoryzacyjnym, zbrojeniowym, petrochemicznym, maszynowym, kolejnictwie i budownictwie.

Do najpopularniejszych metod badań nieniszczących należą: ET, RT, UT, MFL, MT, PT, VT.
Dzięki badaniom NDT można wykryć takie wady materiałowe jak: pory, pęcherze, przyklejenia, pocienienia, rozwarstwienia, pęknięcia, korozja.

Atutem badań nieniszczących jest brak występowania zmian właściwości użytkowych badanych elementów.

Przykładami badań NDT są:
-badanie wizualne
-badanie penetracyjne
-badanie ultradźwiękowe
-badanie radiograficzne
-metoda prądów wirowych
-badanie magnetyczno-proszkowe

Badania nieniszczące- na tym znamy się najlepiej!
Zapraszamy do kontaktu z naszym działem Badań Nieniszczących.

ET – metoda prądów wirowych jest metodą do wykrywania nieciągłości powierzchniowych i wad podpowierzchniowych. Ze względu na szybkość badania i wysoką czułość często badani mogą być realizowane ręcznie lub automatycznie np. do kontroli podzespołów na liniach produkcyjnych.
Zobacz więcej

UT – badanie ultradźwiękowe jest jedną z technik badań objętościowych NDT. Technika bazuje na zjawisku rozchodzenia się fali ultradźwiękowej w badanych materiałach. Metoda daje szerokie spektrum zastosowań w przemyśle metalurgicznym, energetycznym, kolejowym, lotniczym jak również w branżach pokrewnych. Wykorzystywana jest w badaniach prowadzonych podczas odbioru, produkcji, kontroli końcowej lub okresowej podczas eksploatacji, które mogą być prowadzone w sposób ręczny, półautomatyczny, jak i w pełni zautomatyzowany (np. zautomatyzowane systemy kontroli jakości na liniach produkcyjnych).
Zobacz więcej

MFL – (en. Magnetic Flux Leakge) jest to technika oparta na obserwacji wypływu strumienia indukcji magnetycznej nad powierzchnię badanego elementu w miejscu znacznej redukcji przekroju (grubości). Elementy ferromagnetyczne o ustalonej grubości są poddawane działaniu pola magnetycznego w których wzbudza się przepływ strumienia poprzez całą objętość. W momencie przepływu strumienia w miejscu gdzie występuje ubytek w grubości lub braki w ciągłości materiału powodują wypływ strumienia nad powierzchnię.
Zobacz więcej

PT– badania penetracyjne pozwalają wykrywać nieciągłości powierzchniowe w materiałach nieporowatych, częściach lub wyrobach odlewanych, odkształcanych plastycznie, spawanych, lutowanych, stanie surowym bądź już obrabianych.
Zobacz więcej

RT – technika  badań NDT  pozwalająca na badanie powierzchniowe  i objętościowe  z   zobrazowaniem  w postaci cyfrowej lub analogowej na kliszy. Elementy o zmiennej grubości i kształcie są idealnym elementem do badań radiograficznym, pozwalając na badanie stref krytycznych  o bardzo dużym stopniu nasilenia wad. Dzięki technice RT mamy możliwość zbadania produktu niemal w 100% , dokonując zapisu wszelkich wad rejestrowanych.

Badanie radiograficzne pozwala na badanie: odlewów, odkuwek, złączy spawanych, ceramiki, kompozytów, dzieł sztuki i wielu innych elementów.
Zobacz więcej

MT – badania magnetyczno-proszkowe są przeprowadzane w celu wykrycia nieciągłości na powierzchni lub tuż pod powierzchnią materiałów ferromagnetycznych. Jest to szybka i wiarygodna technika wykrywania oraz lokalizacji nieciągłości powierzchniowych a także podpowierzchniowych.
Zobacz więcej

VT – badania wizualne należą do metod badan powierzchniowych. Badania wizualne umożliwiają wykrywanie najbardziej niebezpiecznych nieciągłości, jakimi są nieciągłości powierzchniowe, np. płaskie, wąskoszczelinowe.
Zobacz więcej

Casp System Dofinansowanie
Wdrożenie systemu klasy B2B automatyzującego procesy biznesowe zachodzące pomiędzy CASP System i Partnerami biznesowymi firmy.
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
2002 - 2021 © Copyright Caspsystem www.caspsystem.pl / Polityka prywatności / Zastrzeżenia prawne / Kontakt
Beam IT