RT/CT – RADIOGRAFIA CYFROWA / TOMOGRAFIA KOMPUTEROWA

Chcesz otrzymać ofertę z zakresu
badań radiograficznych RT

Wyślij szybki formularz lub zadzwoń
pod numer 728 929 353

Jestem zainteresowany (wybierz odpowiednie):


RT – BADANIA RADIOGRAFICZNE

Dzięki technice RT mamy możliwość zobaczenia wszelkich nieciągłości powierzchniowych i objętościowych z możliwością zobrazowania w postaci cyfrowej lub analogowej. Technika analogowa oparta o technikę kliszową jest metodą ręczną i jej zastosowanie w kontroli seryjnej będzie utrudnione i czasochłonne, a ocena obarczona błędem i brakiem powtarzalności. Dzięki cyfrowej technice RT mamy możliwość zbadania detalu w jednej ekspozycji bez względu na grubość, a dzięki zastosowaniu cyfrowych filtrów uzyskamy informację o obszarach dotąd niemożliwych do zobaczenia, usprawniając cały proces kontroli i gwarantując wzrost wykrywalność wad.
Posiadamy zezwolenie na uruchamianie urządzeń wytwarzających promieniowanie jonizujące o numerze: D-19244.

ZASTOSOWANIE RADIOGRAFII CYFROWEJ

Przemysłowa radiografia cyfrowa znalazła swoje zastosowanie m.in. w przemyśle odlewniczym, lotniczym i motoryzacyjnym, gdyż badanie radiograficzne pozwala na badanie: odlewów, odkuwek, złączy spawanych, ceramiki, kompozytów, dzieł sztuki i wielu innych elementów.

PRODUCENCI URZĄDZEŃ I SYSTEMÓW DO BADAŃ RADIOGRAFICZNYCH

Dystrybuujemy najwyższej klasy sprzęt do badań radiograficznych, światowej klasy producentów jak YXLON International GmbH, NOVO DR Ltd i Volume Graphics GmbH

Firma Yxlon już w 1997 roku zdobyła renomę dzięki systemom kontroli rentgenowskiej. W 2003 roku powiększyła swój asortyment o tomografię komputerową. Obecnie jest wiodącym projektantem i producentem systemów kontroli rentgenowskiej oraz tomografii komputerowej dla najróżniejszych zastosowań i branż. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz fundamentalnej wiedzy Yxlon zdobył zaufanie najbardziej renomowanych producentów w branży motoryzacyjnej ( Daimler AG, BMW, General Motors. VW i Ford) oraz lotniczej ( Boeing i EADS). Wśród ich klientów są również odlewnie ( Honsel, Superior, Alcoa i Thyssen Krupp), producenci opon ( Goodyear i Bridgestone) oraz uczelnie i instytucje. Priorytetem firmy jest jakość oraz bezpieczeństwo dotyczące ich produktów. Firma posiada odpowiednie rozwiązania dla każdego rodzaju zastosowania, dopasowane specjalnie do klienta, manualne i zautomatyzowane, które mogą być włączone do procesu produkcyjnego.

NOVO DR Ltd. Opracowuje i produkuje najnowocześniejsze przenośne systemy inspekcyjne radiografii cyfrowej. Produkuje bazujące na płaskich panelach systemy inspekcji radiograficznej dla sektorów bezpieczeństwa, NDT
oraz Nauki i Sztuki.

Łącząc dziesięciolecia doświadczeń oraz intensywne prace R&D podczas współpracy z największymi firmami i organizacjami, NOVO DR mogło wynieść przenośną radiografię cyfrową na następny poziom i stworzyć rewolucyjne produkty wykorzystujące przełomowe technologie. Poświęcamy naszą pełną uwagę każdemu calowi naszych produktów.  Dziś NOVO DR dostarcza najlepsze w swojej klasie przenośne systemy radiografii cyfrowej na rynku

Volume Graphics GmbH została założona w 1997 roku w siedzibie firmy w Heidelbergu w Niemczech. Podstawą działalności jest rozwój oprogramowania Vgstudio MAX, Vgstudio, VGMetrology, VG inline. Ponadto Volume Graphics GmbH jest kompetentnym partnerem we wszystkich obszarach przemysłowych tomografii komputerowej, oferując indywidualne rozwiązania oraz usługi konsultingowe dla szerokiej gamy zastosowań.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ CASP SYSTEM Sp. z o. o. JAKO DYSTRYBUTORA URZĄDZEŃ I SYSTEMÓW DO BADAŃ RADIOGRAFICZNYCH

Firma Casp System Sp. z o.o. oferuje systemy radiografii cyfrowej i tomografii komputerowej firmy YXLON w formie rozwiązań dedykowanych dla odlewni oraz przemysłu motoryzacyjnego i lotniczego. Systemy mogą być zautomatyzowane lub zrobotyzowane, by część prób mogła być badana powtarzalnie lub wyposażone w ADR ( system autentycznej oceny) gdzie operator potrzebny jest tylko do załadunku i rozładunku badanych części. Każdy system jest przygotowany pod potrzeby Klient, pozwala na spełnianie najwyższych norm i wytycznych gwarantując ciągłość pracy i niezawodność. Dzięki systemom marki YXLON, badania radiograficzne są szybkie i bezpieczne.
W naszej ofercie znajdują się również zaawansowane przenośne systemy inspekcji cyfrowej radiografii firmy NOVO DR Ltd. Rozwiązania te są dedykowane dla branży energetycznej i petrochemicznej oraz wszędzie tam, gdzie ważna jest mobilność w trakcie badania. Rozwiązania firmy NOVO DR oferują szybkość i pewność badania, gdyż otrzymane wyniki pozwalają na bieżącą weryfikację stanu badanego detalu. Doskonała, jakość obrazu „zapakowana” w sprzęt mogący być używany w trudnych warunkach jak np.: energetyka przemysłowa, gwarantują że nasze badania dadzą nam 100% informacji po zakończeniu inspekcji.
Oferowane system badawcze w zakresie badań radiograficznych (badania nieniszczące RT) i tomografii cyfrowej są zawsze konfigurowane w oparciu o klienta i jego produkt, tak by były one dostosowane do jego potrzeb i mogły spełniać wysokie wymagania norm i przepisów. W bardzo szybki sposób możemy dokonać zmiany ustawień, tak by móc zaadoptować nasz system pod inny produkt.

SERWIS

Wykonujmy uaktualnienia, modyfikacje, oraz służymy fachową wiedzą techniczną w zakresie radiografii cyfrowej i tomografii komputerowej.
Prowadzimy szkolenia personelu z zakresu obsługi systemów RTG oraz oferujemy wszelkie przeglądy i serwis RTG. Nasi serwisanci wykonują przeglądy i serwis u Klienta, by system radiografii przemysłowej mógł jak najszybciej być gotów do dalszej pracy.
Posiadamy zezwolenie na uruchamianie urządzeń wytwarzających promieniowanie jonizujące o numerze: D-19244.

KONTAKT

Nasi Specjaliści z zakresu radiografii cyfrowej i tomografii komputerowej są do Państwa dyspozycji. Zapraszamy do kontaktu.
W razie jakichkolwiek pytań związanych z naszą ofertą prosimy o kontakt: poniedziałek – piątek 7:30 – 15:30

DYSTRYBUCJA – ADAPTACJA – WDROŻENIE – SERWIS
URZĄDZEŃ I SYSTEMÓW NDT NA TERENIE CAŁEGO KRAJU

Wrocław | Bydgoszcz | Toruń | Lublin | Gorzów Wielkopolski | Zielona Góra | Łódź | Kraków | Warszawa | Opole | Rzeszów | Białystok | Gdańsk | Katowice | Kielce | Olsztyn| Poznań | Szczecin i inne

 

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZ BLOG:

KILKA SŁÓW O CASP SYSTEM SP. Z O. O.

Firma Casp System Sp. z o.o. to uznany dostawca urządzeń i systemów z zakresu automatyki przemysłowej, badań nieniszczących i aparatury badawczej działający na terenie całego kraju.

W ramach firmy prężnie funkcjonują sklepy internetowe Manometry24Czujniki24Przetworniki24Enkodery24Automatyka24 oraz Dział Badań Nieniszczących z dodatkowymi serwisami WzorceNDT i Aparatury Badawczej. W ciągu kilkunastu lat działalności, zdążyliśmy dopracować naszą ofertę, zdobyć doświadczenie w kontakcie z wymagającym Klientem oraz wyszkolić kadrę Specjalistów, co jest bez wątpienia naszym atutem wśród firm z branży automatyki przemysłowej i badań nieniszczących.

Dbałość o jakość proponowanych przyrządów pomiarowych oraz dodatkowo doradztwo techniczne w doborze oraz konfiguracji sprzętu pomiarowego pozwala zaoferować Klientom najlepsze rozwiązania.

Najwyższa jakość oferowanych sprzętów i specjalistycznej aparatury pomiarowej, gwarantuje zadowolenie klientów oraz przekłada się na liczne wyróżnienia, którymi możemy się poszczycić, a jest to m.in.:

CASP System – Twój partner w dziedzinie Badań Nieniszczących i Automatyki Przemysłowej!
Beam IT