Linie FPI

W 2015 r. firma rozpoczęła produkcję linii FPI i obecnie oferuje m.in.:

  • stanowiska kompaktowe
  • linie ręczne/półautomatyczne/automatyczne
  • linie odtłuszczania z ręcznym i automatycznym przeładunkiem podzespołów – myjnie ultradźwiękowe, myjnie natryskowe
  •  systemy transportowe odpowiednie dla określonych wymagań technologicznych – manipulatory, systemy rolkowe, tory podwieszane z wciągnikami
  • systemy oczyszczania popłuczyn

Oferowane linie technologiczne do badań penetracyjnych pozwalają szybko wykryć i zidentyfikować wady powierzchniowe tj. pęknięcia, porowatość, zawalcowanie, zakucia, nieszczelności. Zastosowanie linii FPI pozwala na weryfikację materiałów nieporowatych wykonanych z różnych materiałów tj. aluminium, magnez, miedź, tytan, stal, brąz, mosiądz, ceramika, tworzywa sztuczne, szkoło, oraz wyrobów odlewanych, odkształconych plastycznie, spawanych, lutowanych, w stanie surowym lub obrobionym w celu ujawnienia wad potencjalnie grożących awarią, korygowania problemów produkcyjnych i zwiększania jednorodności produkcji.

PARAMETRY: 

Jesteśmy w stanie dostarczyć linie w dowolnej konfiguracji, tj. m.in.

  • ilość i wielkość zbiorników/stanowisk
  • metodę (zanurzeniowa/natryskowa/ elektrostatyczna) nanoszenia środków chemicznych
  • stopień automatyzacji
  • dostosować do wielkości badanego elementu, stosowanej technologii, obowiązujących norm/ standardów w tym NAD CAP oraz preferencji Zamawiającego.

Dla Klientów szukających prostych rozwiązań i optymalnych kosztowo oferujemy linie obsługiwane ręcznie. W celu poprawy ergonomii i bezpieczeństwa pracy, jak i podniesienia wydajności – oferujemy półautomatycze i automatyczne linie FPI. Z uwagi na wieloletnie doświadczenie z zakresu automatyki, nie obawiamy się angażować w takie projekty.

 

KORZYŚCI:

Zapewniamy, że linie FPI dostarczone przez Casp System Sp. z o.o. są wykonane z trwałych/wytrzymałych konstrukcji, sprawdzonych komponentów, dlatego będą mogli się Państwo cieszyć ich niezawodnością i czerpać korzyści z inwestycji przez długi czas. Aby proces badań penetracyjnych przebiegł prawidłowo, należy na wstępie zadbać o odpowiednią jakość badanej powierzchni. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, przedstawiamy kompleksowe rozwiązania zawierające myjki ultradźwiękowe wykorzystujące odpowiednie środki chemiczne jednak o niższym stężeniu niż dla konwencjonalnych metod. Zaletą tych myjek jest ich wydajność. Urządzenie efektywnie usuwa zanieczyszczenia tj.: pasty szlifierski i polerskie, wióry, opiłki, smary, emulsje chłodzące. Podczas eksploatacji zarówno wskaźniki, mierniki, regulatory, w które jest wyposażona linia jak i zastosowane oprogramowanie umożliwia kontrolę stanu procesu oraz jego parametrów na każdym etapie. W trosce o środowisko oferujemy, jako opcjonalne wyposażanie, układy filtracji popłuczyn, które umożliwiają ponowne wykorzystanie wody w procesie.

BRANŻA:

lotnictwo, motoryzacja, inne

CASP System – Twój partner w dziedzinie Badań Nieniszczących i Automatyki Przemysłowej!
Beam IT