Y.VR-PC 2.0 Real-Time

Zapis obrazów z cyfrowych detektorów RTG jako wideo to specyficzne wyzwanie dla systemu. Strata szczegółów obrazu jest nie do zaakceptowania.

  • zapis inspekcji w ruchu bez strat danych
  • kompresja w czasie rzeczywistym
  • zapis na przenośnym dysku twardym

Sygnały z cyfrowych detektorów RTG nie mogą być zapisywane za pomocą standardowych systemów zapisu jak nagrywarki wideo lub DVD ze względu na brak kompatybilności sygnału danych z tymi rozwiązaniami. Niezależne rozwiązania poprzez oprogramowanie na komputerze obrazującym mają wpływ na jego wydajność i często powodują „skaczące” zapisy. W związku z tym, zapis nie posiada całości informacji z inspekcji RTG.

Komputer zapisu wideo firmy YXLON to optymalne rozwiązanie do zapisu obrazów RTG w ruchu z cyfrowych źródeł obrazowania, przy zachowaniu oryginalnej rozdzielczości oraz doskonałej jakości. Wydajność nie zostaje naruszona ponieważ rozwiązanie korzysta z wyjścia monitora na obrazującym komputerze.

Oprogramowanie Y.VR-PC 2.0 Real Time może kompresować dane w czasie rzeczywistym, co wpływa na  znaczne zmniejszenie ilości przetwarzanych danych. Przy wykorzystaniu obecnie dostępnego sprzętu ( Czerwiec 2011), obrazy w rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli mogą być kompresowane i zapisywane z częstotliwością 30 Hz bez straty obrazu. Istnieje również możliwość zapisu prostokątnego obszaru z obrazu RTG w celu dodatkowego zmniejszenia ilości danych. Oprogramowanie Y.VR-PC 2.0 Real-Time może być stosowane z każdym systemem RTG firmy YXLON.

CASP System – Twój partner w dziedzinie Badań Nieniszczących i Automatyki Przemysłowej!
Beam IT