RMS PA

Defektoskop RMS PA (Phased Array) jest wiodącym na rynku rozwiązaniem pozwalającym na 100% pokrycie powierzchni w mapowaniu korozji ważnych obiektów. To rozwiązanie, w porównaniu do konwencjonalnych pomiarów UT, wykonuje inspekcję 10 razy szybciej i z wyższą rozdzielczością!

Szczegóły

Korzyści

 • Do 10 razy szybsze niż konwencjonalne mapowanie korozji
 • Obrazowanie w wysokiej rozdzielczości – standardowa rozdzielczość 1 x 1 mm
 • Możliwość korzystania z dodatkowego ręcznego skanera R-Scan Array
 • Wiarygodne i przetestowane w warunkach polowych głowice skanujące
 • Zwiększony współczynnik PoD (Prawdopodobieństwo wykrycia wady)
 • Zwiększona dokładność z rozbudowaną charakterystyką defektów

Zastosowania

 • Zbiorniki ciśnieniowe
 • Rurociągi
 • Poziome zbiorniki magazynowe
 • Korpusy i dachy zbiorników magazynowych
 • Kule
 • Kadłuby statków i innych jednostek morskich
 • Inne ważne obiekty

Mapowanie Korozji metodą Phased Array

Zautomatyzowane mapowanie korozji stało się integralną częścią kampanii inspekcyjnych NDT i jest szeroko akceptowane w programach zarządzania oraz wpisane w plany badań. Jednakże, w celu optymalizacji produktywności, systemy mapowania korozji tradycyjnie były ustawione na relatywnie słabą rozdzielczość: punkty danych co każde 3 do 5 mm.

Dzięki zastosowaniu technologii UT Phased Array, defektoskop RMS PA może zwiększyć produktywność bez poświęcania szansy na wykrycie defektów – rozdzielczość do 1 mm!

Sondy Phased Array mają szeroki zakres pokrycia, a przy rozdzielczości 1 mm na całej szerokości wiązki, wymagane pokrycie skanowania osiągane jest przy znacznym zmiejszeniu wymaganego na to czasu. Możliwość zbierania danych wysokiej rozdzielczośći przy zwiększonej prędkości skanowania zwiększa prawdopodobieństwo wykrycia, usprawnia obrazowanie i udoskonala charakterystykę defektu.

Zbiornik z wodą wytwarza kontrolowaną i stabilną kolumnę wody która eliminuje zapotrzebowanie na kliny, tym samym zapewniając korzyści zwiększonej spójności sygnału, dokładności, oraz ograniczonej martwej strefy. To rozwiązanie umożliwia znacznie lepsze dostosowanie do powierzchni i lepsze sprzęgnięcie.

Rozwiązania Eddyfi Technologies

Eddyfi Technologies połączyło dwa wiodące na rynku rozwiązania, RMS oraz urządzenia M2M w celu stworzenia szybkiego i kontrolowanego zdalnie systemu inspekcyjnego UT Phased Array z funkcją TFM (Total Focusing Method) w czasie rzeczywistym.

Zakres wykrycia zawiera korozje, erozje oraz korozję biologiczną (MIC) z kwantyfikowalną i szczegółową charakterystyką wad. Pozwala to na zwiększoną produktywność bez potrzeby poświęcenia rozdzielczości.

Możliwości wykrywania

 • Ogólna korozja i erozja
 • Korozja biologiczna (MIC)
 • Pęcherzenie wodoropochodne (HB)
 • Rozwarstwianie

Głowice skanujące RMS

Trwałe, sprawdzone w warunkach polowych, zrobotyzowane głowice skanujące RMS są z powodzeniem użytkowane na różnych obiektach takich jak zbiorniki magazynowe, rurociągi, zbiorniki ciśnieniowe czy inne ważne elementy, w tym w trudnych warunkach środowiskowych, przy obecności ropy i gazu, na morzu, w górnictwie oraz przy temperaturach do 200°C (392°F).

RMS-600 idealny do skanowania dużych powierzchni takich jak np. korpusy zbiorników czy zbiorniki ciśnieniowe.

RMS-450 został zaprojektowany do pracy obwodowej na powierzchniach zakrzywionych takich jak np. rurociągi lub zbiorniki ciśnieniowe  od 152 mm do płaskiej płyty.

RMS-300 to skaner ogólny do inspekcji obszarów z utrudnionym dostępem lub innych aplikacji gdzie wymagany jest mniejszy obszar pokrycia.

Ręczny skaner R-scan Array

Defektoskop RMS PA zintegrowany jest z odłączalnym skanerem ręcznym do inspekcji mniejszych obszarów i obiektów w zakresie od 101 mm do płaskiej płyty.

R-scan array może zostać zakupiony jako niezależny skaner, wystarczy podłączyć skaner do urządzenia M2M by uzyskać pół-automatyczny system mapowania korozji z wbudowaną funkcją zapisu danych.

Idealny do elementów o złożonej geometrii oraz obszarów o utrudnionym dostępnie, R-scan array zapewnia dużą elastyczność i zasilaną bateryjnie mobilność.

Urządzenia M2M

Innowacyjne Gekko® oraz Mantis, systemy Phased Array cieszą się stale rosnącą reputacją najbardziej zaawansowanych urządzeń Phased Array na rynku. M2M jest pierwszą marką która zapewnia przenośne defektoskopy Phased Array umożliwiające zastosowanie głowic matrycowych oraz zastosowanie TFM w czasie rzeczywistym.

Ultradźwiękowy defektoskop Phased Array Gekko posiada stopień ochrony IP66 co sprawia że operatorzy bez obaw mogą używać go w terenie niezależnie od deszczu czy pyłu. Gekko jest również odporny na ekstremalne warunki pogodowe.

Kliknij tutaj w celu uzyskania dodatkowych informacji o defektoskopie Gekko.

Mantis jest lekką i ekonomiczną wersją Gekko, wykorzystującą tą samą technologię oraz oprogramowanie i interfejs Capture™. Dzięki architekturze 16:64 pulserów/odbiorników Mantis łączy standardowe PAUT, konwencjonalne UT, TOFD oraz TFM (Total Focusing Method) w czasie rzeczywistym.

Kliknij tutaj w ceku uzyskania dodatkowych informacji o defektoskopie Mantis Phased Array.

Zintegrowane oprogramowanie kontrolne RMS

Szybkie i łatwe przygotowanie do inspekcji głowicami RMS odbywa się dzięki ich prekonfiguracji w oprogramowaniu.

Interfejs użytkownika zaprojektowany został z myślą usprawnienia pracy. Oprogramowanie kontrolne RMS wbudowane jest w urządzenia M2M i funkcjonuje płynie i bezproblemowo przy zapisywaniu danych Phased Array oraz ich analizie.

TFM w czasie rzeczywistym

Ze względu na rekonstrukcję danych pod wieloma kątami, metody TFM/FMC (Full Matrix Capture) są mniej zależne od orientacji wady, w porównaniu do innych zaawansowanych metod UT. Ta funkcja umożliwia usprawnione obrazowanie wad oraz sprawia że prawdopodobieństwo wykrycia wady w przypadku niekorzystnie położonych defektów jest większe.

 • Optymalne ogniskowanie i rozdzielczość przestrzenna wszędzie
 • Bezpośrednie obrazowanie dużego obszaru dla jednej pozycji sondy
 • Charakterystyka wad
 • Kompleksowe obrazowanie wad
 • Obrazowanie 3D

Specyfikacja

TYPOWA KONFIGURACJA

Obszar skanowaniaKonfigurowalny od 1 × 1 mm (0.04 × 0.04 in)
Pokrycie na godzinę7.8 m2/h (22.5 ft2/h)
Auto-pozycjonowanieRuch skanera do punktu wyjściowego lub wybranego
Identyfikacja skaneraAutomatyczna
Sterowanie skaneremJoystick lub/i oprogramowanie
Kabel sterowania

15 m (49 ft)

7.5 m (24 ft) i 30 m (98 ft) opcjonalnie

Zakres grubości materiału

15 mm (0.6 in) zbiornik wodny do 60 mm (2.4 in)

30 mm (1.2 in) zbiornik wodny do 120 mm (4.7 in) opcjonalnie

Maksymalny zakres temperatury

Tryb Phased array : do 80°C (176°F) przy użyciu ciągłym

Tryb pojedynczego kryształu: do 200°C (392°F ) przy użyciu ciągłym

Wymagania zasilania100–240 VAC (50–60 Hz)

 

Casp System Dofinansowanie
Wdrożenie systemu klasy B2B automatyzującego procesy biznesowe zachodzące pomiędzy CASP System i Partnerami biznesowymi firmy.
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
2002 - 2019 © Copyright Caspsystem www.caspsystem.pl / Polityka prywatności / Zastrzeżenia prawne / Kontakt