R-Scan Array

System R-Scan Array PAUT jest perfekcyjnym rozwiązaniem dla inspekcji komponentów o złożonej geometrii w tym powierzchni zakrzywionych, płaskiej płyty, rurociągów oraz obszarów o utrudnionym dostępie. To wszechstronne, zasilane bateryjnie, pół-automatyczne rozwiązanie mapowania korozji metodą Phased Array (PA) wraz z wbudowaną możliwością zbierania danych zapewnia poprawioną dokładność i elastyczność inspekcji.

Szczegóły

Korzyści

 • Podstawowe przyciski kontrolne na urządzeniu
 • Uchwyt i możliwość kontroli jedną ręką
 • Szybkie i proste ustawienie sond PAUT
 • Rozdzielczość 1 x 1 mm
 • Dedykowana obudowa enkodera
 • Możliwość podłączenia do skanera RMS w celu inspekcji większych obszarów

Zastosowania

 • Zbiorniki ciśnieniowe
 • Rurociągi
 • Kule
 • Obszary z utrudnionym dostępem
 • Kadłuby statków i innych jednostek morskich
 • Inne ważne obiekty

W połączeniu z rozwiązaniem RMS PA od Eddyfi Technologies, R-Scan Array umożliwia pół-automatyczne mapowanie korozji metodą PA, z możliwością zapisu danych.

System R-Scan array został zaprojektowany do pracy w połączeniu z innowacyjnymi systemami PA, M2M Gekko oraz Mantis. M2M jest pierwszą marką która zapewnia przenośne defektoskopy Phased Array umożliwiające zastosowanie głowic matrycowych oraz zastosowanie TFM w czasie rzeczywistym

Dzięki tej możliwości ręcznego skanera PA, operatorzy mogą szybko określić typ wady oraz jej morfologie, jak również wykonywać inspekcję w miejscach o utrudnionym dostępie nawet przy złożonych powierzchniach skanowania.

Zakres wykrycia zawiera między innymi korozje, erozje oraz pękanie wodorochodne (HIC) z kwantyfikowalną i szczegółową charakterystyką wad umożliwiającą pełne pokrycie powierzchni podczas złożonych kampanii inspekcyjnych.

Mapowanie Korozji Phased-Array

Konfiguracja Phased-Array wykorzystuje koncept kolumny wody który eliminuje zapotrzebowanie na kliny, tym samym zapewniając korzyści zwiększonej spójności sygnału, dokładności, oraz ograniczonej martwej strefy. To rozwiązanie umożliwia znacznie lepsze dostosowanie do powierzchni i lepsze sprzęgnięcie.

TFM w czasie rzeczywistym

TFM jest potężną techniką która koncentruje się na każdym punkcie w określonym przez użytkownika obszarze w celu zapewnienia dokładnej charakterystyki wad obraz obrazowania w wysokiej rozdzielczości. Obrazowanie w czasie rzeczywistym z prędkościa do 30 klatek na sekundę może zostać uzyskane w celu uzyskania przejrzystego obrazu i konturowania wad. TFM posiada rozdzielczość 256 x 256 pikseli (ogniskowanie na 65k punktów).

Głowica skanująca RMS

Trwałe, sprawdzone w warunkach polowych, zrobotyzowane głowice skanujące RMS są z powodzeniem użytkowane na różnych obiektach takich jak zbiorniki magazynowe, rurociągi, zbiorniki ciśnieniowe czy inne ważne elementy, w tym w trudnych warunkach środowiskowych, przy obecności ropy i gazu, na morzu, w górnictwie oraz przy temperaturach do 200°C (392°F).

Inspekcja nie inwazyjna (NII)

To unikalne połąćzenie technologii pozwala na wszechstronność inspekcyjną podczas wykonywania nie inwazyjnej inspekcji zbiorników ciśnieniowych oraz połączonych z nimi rurociągów..

W celu przeprowadzenia szczegółowej inspekcji NII, wymagane jest przeprowadzenie szeregu zaawansowanych badań UT. Dodatkowo, poza mapowaniem korozji korpusu, zaleceniem branży jest wykonanie badania ToFD (Time of Flight Diffraction) na spoinach, jak również ręcznego badania PA na kołnierzach czołowych oraz spoinach otworów wylotowych.

R-Scan Array jest doskonałym systemem uzupełniającym w przypadku pracy w obszarach trudno dostępnych lub gdy geometria badanej powierzchni jest złożona.

Casp System Dofinansowanie
Wdrożenie systemu klasy B2B automatyzującego procesy biznesowe zachodzące pomiędzy CASP System i Partnerami biznesowymi firmy.
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
2002 - 2019 © Copyright Caspsystem www.caspsystem.pl / Polityka prywatności / Zastrzeżenia prawne / Kontakt