Pipescan

Pipescan to łatwy w obsłudze, ekonomiczny, przenośny, magnetyczny system oparty na wykrywaniu wypływu strumienia magnetycznego MFL w celu szybkiego przeszukania i wykrywania wewnętrznych ubytków korozji w rurach oraz małych zbiornikach ciśnieniowych. Najnowsze magnesy stałe w połączeniu z unikatową konstrukcją mechaniczną umożliwia na badanie rur i zbiorników już od średnic 48 mm aż do 2,4 metra przy ograniczonej liczbie cewek skanujących.
Badania diagnostyczne przesiewowe 
Urządzenie Pipescan ze względu na brak wpływu czynnika przepływającego na wypływ strumienia magnetycznego umożliwia przeprowadzenie kontroli bez potrzeby wyłączania instalacji z ruchu na rurociągach o temperaturze do 90 oC. Urządzenie Pipescan pozwala na wykrycie korozji z dużym prawdopodobieństwem, w połączeniu z badaniami ultradźwiękowymi, zapewnia wydajny, dokładny system do określania kompleksowego zużycia instalacji.

KLUCZOWE CECHY:
  • w pełni elastyczne głowice pozwalające na dopasowanie do różnych rozmiarów rur oraz małych zbiorników
  • szybkie skanowanie rurociągów z większym prawdopodobieństwem wykrycia niż precyzyjny punktowy pomiar grubości techniką ultradźwiękową
  • w połączeniu z badaniami ultradźwiękowymi (mapowanie korozji c-scan) pozwala na precyzyjne określenie ubytków korozyjnych
  • bardzo prosty i intuicyjny w obsłudze
  • sprawdzona technologia MFL
  • sprawdzona w terenie wytrzymałość i niezawodność

Moduł sterujący MFL 
Łatwy w użyciu system Pipescan składa się z głowicy skanującej przenośnego modułu sterującego MFL, który zapewnia do 8 godzin pracy urządzenia. Ten sam moduł sterujący może być również wykorzystany podczas skanowania urządzeniem Handscan. Moduł sterujący posiada dźwiękowe i wizualny sygnał alarmowy, w celu informowania o występowaniu wycieku strumienia czyli obecności ubytków korozyjnych podczas skanowania. Czułość urządzenia jest regulowana, co pozwala operatorowi skalibrować urządzenie Pipescan w celu wykrycia korozji powyżej określonego poziomu raportowania, ale równocześnie ignoruje sygnały dochodzące z ubytków korozyjnych o mniejszej głębokości (nieistotnych)

Jak to działa? 
Czujniki MFL są łączone kablem przez operatora z modułem sterującym MFL. Moduł sterujący, ustawia się na wymaganą grubość ścianki po czym reguluje się czułość urządzenia za pomocą skalowania na rurze odniesienia ze znanymi sztucznymi wadami. Następnie głowicę MFL skanera kładziemy na rurociągu, który ma zostać poddany inspekcji, po czym przemieszczamy głowicę skanującą obserwując i nasłuchując moduł sterujący w celu wychwycenia sygnałów alarmowych z badanego elementu. Wszystkie obszary zidentyfikowane przez system Pipescan mogą być zaznaczone na rurze do dalszej analizy za pomocą innej techniki, zwykle jest to zastosowanie klasycznej metody ultradźwiękowej lub szczegółowego mapowania korozyjnego, zalecane systemy to RMS2 lub Thetascan.

Casp System Dofinansowanie
Wdrożenie systemu klasy B2B automatyzującego procesy biznesowe zachodzące pomiędzy CASP System i Partnerami biznesowymi firmy.
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
2002 - 2019 © Copyright Caspsystem www.caspsystem.pl / Polityka prywatności / Zastrzeżenia prawne / Kontakt