Focus+

Szybka i produktywna metoda inspekcji rur w celu wykrycia korozji.

Defektoskop Focus+™ może zostać użyty do inspekcji długich odcinków rurociągów z jednej lokacji. Metoda impuls-echo przy użyciu Fal Prowadzonych oznacza że dźwięk jest przenoszony wzdłuż osi długości rury, wykrywając korozję, dokonując przy tym inspekcji miejsc które nie są dostępne przy użyciu konwencjonalnych metod. Żadna inna metoda nie pozwala na pokrycie tak dużej powierzchni w jednym badaniu.

Szczegóły

Korzyści

 • Tryby fal wzdłużnych i skrętnych, zapewniające kompleksową inspekcję
 • Możliwość inspekcji do 350 m (1149 ft) z jednej lokalizacji
 • Możliwość zaoszczędzenia dużych kosztów związanych z usuwaniem izolacji
 • 100% badanie w tym obszary takie jak zaciski, oraz rury w rękawach lub pod powierzchnią ziemi
 • Możliwość wykonywania inspekcji miejsc niedostępnych dla innych technik NDT

Aplikacje

 • Korozja pod izolacją
 • Rurociągi pod powierzchnią ziemi
 • Temperatury do 350°C
 • Przeprawy rzeczne i drogowe
 • Inspekcja kesonów platform wiertniczych
 • Izolowane podpory sferyczne

System Fal Prowadzonych do inspekcji korozji rur

Defektoskop Teletest Focus+™ jest pierwszym komercyjnym produktem oferującym wszystkie korzyści konwencjonalnego ekranowania falowodowego z dodaną funkcjonalnością ogniskowania energii dźwięku do konkretnych obszarów rury w celu pomiaru rozmieszczenia korozji obwodowo na wybranej odległości. Jest to szczególnie wartościowe gdy rury są niedostępne, pozwalając inspektorom podejmować bardziej trafne decyzje  odnośnie dalszych działań dzięki posiadanym informacjom.

LRUT Pipeline
Focus+

Jednostka Focus+

Defektoskop Focus+ udowodnił swoją niezwykłą wiarygodność i wszechstronność. Ta kontrolowana poprzez komputer jednostka jest zasilana bateryjnie, posiada łączność bezprzewodową, oraz wyposażona jest w kompresor do napełniania kołnierza. Urządzenie zawiera również lokalizator GPS oraz jest proste w podłączeniu. Defektoskop umożliwia ogniskowanie bez potrzeby rekonfiguracji.

Elektronika Focus+ zapewnia więcej możliwości niż produkty konkurencyjne na rynku. Składa się z 24 indywidualnie sterowanych kanałów nadawania, oraz 24 kanałów odbioru, z dodatkową wbudowaną funkcją przełączania, defektoskop Focus+ pozwala na wykorzystanie zarówno obu modułów wielotrybowych, jak i również modułów skrętnych 5-cio pierścieniowych. Ta wszechstronność umożliwia operatorowi na stosowanie trybów fal wzdłużnych i skrętnych w tej samej inspekcji, lub użycie modułów skrętnych do zbierania danych z fal prowadzonych przy wykorzystaniu różnych odległości pomiędzy pierścieniami bez potrzeby rekonfiguracji. Sprawia to że dane wynikowe są niezrównanej jakości zarówno w kwestii penetracji jak i rozdzielczości.

Wavescan – Zbieranie i interpretacja danych z inspekcji teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek

Oprogramowanie WaveScan sprawia że ogniskowanie przy wykorzystaniu dwóch różnych metod doskonale uzupełnia korzyści z posiadania defektoskopu Focus+™. Wavescan znacznie ułatwia i przyspiesza zbieranie i interpretację danych, automatyzując wiele funkcjonalności. Pełna akwizycja danych wraz z ich oceną w danym obszarze badania może być zakończona w przeciągu nawet kilku minut.

LRUT Software
LRUT Software

Oprogramowanie posiada funkcję zautomatyzowanego przeczesywania częstotliwości co umożliwia zbieranie danych z zakresu częstotliwości. Sprawia to że częstotliwości mogą zostać zoptymalizowane do badanej rury. Dodatkowo oprogramowanie Wavescan posiada wbudowane funkcje ogniskowania i C-Skan które wspomagają wykrywanie wad rozmieszczonych obwodowo wokół rury. Kolejnym ułatwieniem jest ustawianie krzywych korekty odległości-amplitudy z szczytowych wskazań spoin.

Inną funkcją która znacząco usprawnia interpretację i ocenę jest możliwości przełączania się pomiędzy wyświetlaczami za pomocą jednego kliknięcia. Oprogramowanie posiada również funkcję automatycznego raportowania, połączoną z Microsoft Word w celu zwiększenia produktywności.

Oprogramowanie Wavescan to doskonała równowaga pomiędzy  wydajną interpretacją wyników inspekcji oraz raportowaniem, a także bardziej zaawansowanymi cechami gdy dana inspekcja jest bardziej wymagająca.

Kołnierze

Kołnierze łączą najnowocześniejsze osiągnięcia w węglowo-kevlarowych materiałach kompozytowych z projektem zatrzasku w celu stworzenia jedno częściowego narzędzia. Zastosowanie najnowszego oprogramowania CAD pozwoliło na usprawnienie połączenia pomiędzy przetwornikami a powierzchnią rur, maksymalizując amplitudę sygnału.

Kołnierze wykorzystują „Multi-Mode™” oraz 5-cio pierścieniowe moduły skrętne pozwalające na generowanie fal w trybach skrętnym i wzdłużnym, co daje operatorom wszechstronność i ułatwia podejmowanie decyzji opartych o konkretne informacje. Mini kołnierze inspekcyjne „Light M” umożliwiają na badanie rur o średnicach od 48,3 do 114,3 mm. Zaawansowane technologicznie kolnierze  z kompozytów włókna węglowego mogą zostać użyte przy badaniach rur o wymiarach od 168,3 do 610 mm i zostały zaprojektowane do spięcia razem dzięki czemu maksymalna średnica rury do badania dochodzi do 2 m (konfiguracje z dwom lub trzema kołnierzami).

Collars
LRUT Rope access

Wsparcie klienta

Eddyfi Technologies, a jako jego przedłużenie, CASP System, oferuje pełen zakres wsparcia dla klientów. Mamy możliwość szkolenia, doradzania, wypożyczania dodatkowego wyposażenia, zapewniania wyszkolonych techników czy oceny raportów L2/L3. Wszystko co pozwoli naszym klientom wykonywać najlepsze możliwe inspekcje dla swoich klientów.

Specyfikacja

Waga
 • 8 kg (17.6 lb)
Wymiary (Sz × Gł × Wy)
 • 33 × 33 × 14 cm (13.0 × 13.0 × 5.5 in)
Napięcie wejściowe
 • 300 V
Kanały przetwornika
 • 80
Maksymalne uśrednienia
 • 1 000 000
Maksymalny zakres próbkowania
 • 1000 ms
Zakres odbieranego wzrostu
 • 1-120 dB w 1 dB krokach
Praca na zasilaniu bateryjnym
 • 10 godzin
Wyświetlacz
 • OLED
Kompresor
 • Zintegrowana w standardzie
Casp System Dofinansowanie
Wdrożenie systemu klasy B2B automatyzującego procesy biznesowe zachodzące pomiędzy CASP System i Partnerami biznesowymi firmy.
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
2002 - 2019 © Copyright Caspsystem www.caspsystem.pl / Polityka prywatności / Zastrzeżenia prawne / Kontakt