T-SCAN

T-Scan jest precyzyjnym ultradźwiękowym grubościomierzem który pozwala na pomiar grubości powłok i materiałów. Główne zastosowanie to pomiar pozwalający na skuteczne wykrywanie miejsc pocienionych. Opierając się na tych samych zasadach operacyjnych jak SONAR, T-scan jest zdolny do pomiaru grubości różnych materiałów z niebywale wysoką dokładnością sięgającą ± 0,01 mm.
Zaletą tej techniki w stosunku do tradycyjnych metod pomiarowych jest możliwość przeprowadzenia skutecznego pomiaru tylko od jednej dostępnej strony. Urządzenie umożliwia wykonanie pomiarów w każdych warunkach ze względu na zastosowany podświetlany ekran. Czas działania urządzenia to nawet 200 godzin na jednym zestawie baterii.

Aplikacje 

  • korozja i ubytki
  • zbiorniki
  • szkło
  • rurociągi
  • kotły
  • różnorodność zastosowań

 

KLUCZOWE CECHY:
  • alarm dźwiękowy oraz wizualny z możliwością nastawy parametrów krańcowych maksymalnych i minimalnych
  • opcja B-Scan – wizualizacja przekrojowa badanych elementów
  • możliwość zapisu i przechowywania danych pomiarowych do 210 000
  • oprogramowanie – Windows PC – Możliwość kopiowania do Excel

 

T-Scan 300DL
T-Scan pozwala na niebywale łatwą kalibrację podczas wykonywania pomiarów przez to zapewnia wyjątkową elastyczność i zarazem dokładność kalibracji z uwzględnieniem różnych rodzajów kontrolowanych materiałów. Urządzenie potrzebuje zaledwie jeden znany zmierzony punkt w celu określenia z jakim rodzajem materiału mamy do czynienia. T-Scan pozwala również na przeprowadzenie kalibracji dwupunktowej, zapewniając użytkownikowi ekstremalną dokładność pomiaru. Inną szczególną cechą grubościomierza T-scan jest tryb szybkiego skanowania. W tym trybie T-scan wykonuje 16 odczytów na sekundę, a nie 4 odczyty jak w normalnym trybie pracy. Odczyty są widoczne podczas skanowania.
W przeciwieństwie do innych grubościomierzy T-scan może mierzyć poprzez powierzchnie lakierowane, co daje możliwość rozróżnienia grubości powłoki lakierniczej i zarówno materiału bazowego w tym samym czasie. Oprogramowanie grubościomierza umożliwia operatorowi na wyświetlanie wyników badań w postaci prostych cyfr lub jako zobrazowanie przekrojowe B-scan z kontrolowanego obszaru.
T-scan 300DL posiada potężny pamięć danych. 32 MB RAM-u pozwala na przechowywanie do 210,000 pomiarów grubości w dowolnym formacie lub 16000 B-scanów obrazów graficznych oraz ustawień dla każdego obrazu.
T-Scan 300DL+

T-scan 300DL+ posiada wszystkie cechy T-scan 300DL + możliwość wyświetlania obrazu A-Scan podczas badań.

Casp System Dofinansowanie
Wdrożenie systemu klasy B2B automatyzującego procesy biznesowe zachodzące pomiędzy CASP System i Partnerami biznesowymi firmy.
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
2002 - 2019 © Copyright Caspsystem www.caspsystem.pl / Polityka prywatności / Zastrzeżenia prawne / Kontakt