FLOORMAP X

Floormap®X jest najnowszym rozwiązaniem służącym do inspekcji dna zbiorników przy pomocy technologii MFL. Zapewnia niezrównany poziom współczynnika PoD (pradwopodobieństwo wykrycia wady), w tym w obszarze krytycznym, a także bez problemu dokonuje inspekcji grubych płyt nawet przez powłokę. Dzięki opatentowanej techonologii STARS, FloormapX umożliwia uzyskanie dokładnej charakterystyki korozji zarówno górnej powierzchni jak i spodu dna. Ze względu na dużą szybkość pracy, może być stosowany w pełnym mapowaniu dna lub w trybie Freescan™. FloormapX podnosi efektywność inspekcji dna zbiorników jak żaden inny system.

Szczegóły

Korzyści

  • Pełne pokrycie, w tym obszar krytyczny
  • Wysoka rozdzielczość dla zwiększonego prawdopodobieństwa wykrycia wady
  • Połączenie technologii w celu charakterystyki wad górnej powierzchni i spodu dna
  • Elastyczne skanowanie, jeden skaner z trzema trybami skanowania
  • Możliwość inspekcji grubszych płyt nawet do 20 mm (3/4 in)  grubości
  • Niezrównane raportowanie, kompleksowe i na miejscu inspekcji
  • Granice raportowania 10%, zwiększenie odstępów pomiędzy inspekcją
  • Zgodność z EEMUA 159 oraz API 653

Rozwiązanie bazujące na połączeniu różnych technologii

Konfiguracja czujników MFL Array: 64 kanałowe, 128 wielostronne. Dzięki takiej konfiguracji uzyskuje się obrazy największej rozdzielczości oraz wiodący na rynku współczynnik PoD (prawdopodobieństwo wykrycia wady). Sama w sobie, technologia MFL nie umożliwia odróżnienia czy korozja znajduje się na górze czy spodzie dna zbiornika.

STARS: Ta opantentowana technologia umożliwia FloormapX odróżnienie czy wykryta korozja znajduje się u góry czy na spodzie dna zbiornika i umieścić je na raporcie osobno. STARS generuje dodatkowo szczegółowe profile obrazów górnej powierzchni, nawet w przypadku występowania powłoki, tym samym wpływając na poziom informacji o integralności zbiornika.

Więcej mocy dla grubszych płyt oraz optymalne PoD

Zaawansowany projekt mostka, zawierający najpotężniejsze magnesy z ziem rzadkich, sprawia że, w porównaniu do poprzednich modeli,  do powierzchni poddawanej inspekcji dociera do 30% więcej strumienia magnetycznego. To, w połączeniu z doskonałym współczynnikiem sygnał-zakłocenia, pozwala by FloormapX wykrywał mniejsze wady, oraz po raz pierwszy, umożliwiał inspekcję dna zbiorników do 20 mm grubości z wysoką czułością. Magnesy te mogą dodatkowo być kontrolowane i wyłączone, w celu ułatwienia i zwiększenia bezpieczeństwa podczas transportu, obsługi, czyszczenia czy transportu.

Maksymalne pokrycie, w tym obszar krytyczny

Precyzyjne sterowanie umożliwia inspekcję obszaru krytycznego nawet do 12 mm od ścianki zbiornika sprawiając że FloormapX maksymalizuje pokrycie w najważniejszych obszarach. Jego zmniejszony profil oraz możliwość wychylenia rączki pozwala również na zwiększone pokrycie pod rurociągami, tym samym zwiększając kompleksowość inspekcji.

Precyzyjne sterowanie aktywne:

Wprowadzone w celu uzyskania szybkich, zakrzywionych skanów wysokiej jakości w obszarach krytycznych oraz pozostałych. Drastycznie zmniejsza martwe strefy poprzez umiejscowienie czujników tam gdzie są najbardziej potrzebne: w odległości do 12 mm od ścianki zbiornika. Dodatkowo umożliwia powrót do ruchu w prostej linii poprzez naciśnięcie jednego przycisku.

 

Interaktywny wskaźnik laserowy:

Oznaczanie powierzchni podczas mapowania jest teraz szybkie i proste, dzięki lokalizacji wad za pomocą lasera. Linia lasera jest symulowana w czasie rzeczywistym w C-scan, pozwalając na odniesienie do faktycznej lokalizacji wad na badanej powierzchni w zgodzie z wskazaniami C-scan.

SmartMAGNET™:

Zmienna automatycznie sterowana siła strumienia magnetycznego w celu uzyskania optymalnej wydajności inspekcji zależnej od grubości badanej płyty. Dodatkowo, umożliwia po prostu wyłączenie potężnych magnesów ziem rzadkich, dzięki któremu odpowiednie ustawienie podczas inspekcji obszaru krytycznego, przechowywanie, przewożenie czy obsługa stają się łatwiejsze i bezpieczniejsze.

Dostosowalna wysokość mostka:

Umożliwia osiągniecie maksymalnej czułości tam gdzie pozwalają na to okoliczności, a także łatwe podniesienie mostka w celu skanowania nawet w najbardziej wymagających warunkach jak np. płyty faliste lub naprawcze, spoiny zakładkowe, oraz gdy przygotowanie powierzchni nie jest idealne.

Własne silne oświetlenie:

Z przodu zogniskowane, ściemnialne LEDy, z soczewkami rozpraszającymi oraz dodatkowe LEDy z tyłu Oparte o technologię zapewniającą wysokie i jednolite nasilenie, zgodne z zaleceniami do inspekcji wizualnej, zapewnia perfekcyjne naświetlenie obszaru poddawanego inspekcji i wszelkich przeszkód na drodze skanowania.

Easy-break™:

Zoptymalizowany projekt pozwalający na intuicyjne i ergonomiczne odrywanie magnesów od podłoża przez operatora.

Elastyczność inspekcyjna dzięki 3 trybom skanowania

Mapowanie: Kompleksowa inspekcja z w pełni sprawdzalnymi danymi. Istnieje możliwość przejrzenia danych z inspekcji w trakcie pobytu w zbiorniku, lub możliwość skorzystania z dedykowanego oprogramowania PC, SIMS PRO, które pozwala na szczegółową analizę danych i raportowanie. W trakcie skanu operator widzi w czasie rzeczywistym dane defektów zarówno z górnej powierzchni jak i spodu dna zbiornika.

FreescanTM: Prosty i szybki tryb wykrywania, wykorzystujący całą technologię składową w celu uzyskania najlepszych możliwych rezultatów. Szybki sposób na zlokalizowanie korozji. Możliwość skanowania w dowolnej orientacji, bez potrzeby pomiaru płyt.

Zatrzymanie na wadzie: Nowa funkcjonalność wbudowana zarówno w tryb mapowania jak i Freescan. Sprawia że skaner zatrzymuje pracę podczas skanowania w celu umożliwienia oznakowania wady. Następnie możliwe jest kontynuowanie skanu bez pominięcia jakiegokolwiek odcinka, dane będą kompletne i w całości.

SIMS GO – Akwizycja danych

Intuicyjne oprogramowanie zaprojektowane w celu zwiększenia wydajności i uzyskania dokładnych i kompleksowych danych z inspekcji zbiorników. Dzięki usprawnionemu interfejsowi i obsłudze, operatorzy mogą wybrać skonfigurowane wcześniej przebiegi pracy, lub stworzyć własne, zarówno dla mapowania jak i trybu ręcznego.

Po raz pierwszy FloormapX umożliwia wyświetlanie efektów skanowania w czasie rzeczywistym podczas akwizycji. Operator może oglądać obrazy STARS C-scan oraz MFL Array. Ta funkcjonalność doskonale łączy się z możliwością zatrzymania skanu i skorzystania z laserowego znacznika w celu zlokalizowania i identyfikacji defektu. Proces nigdy nie był tak szybki. Po zlokalizowaniu i potwierdzeniu defektu, operator może aktualizować zautomatyzowaną i edytowalną listę która umożliwia raportowanie bez użycia papieru.

Dzięki podejściu by oprogramowanie wymagało jak najmniejszej ilości „klikania”, operator może spędzić więcej cennego czasu na skanowaniu. Ergonomicznie umiejscowiony przycisk pozwala operatorowi na zatrzymanie skanu, przemieszczenie urządzenia do następnej linii inspekcyjnej, oraz wznowienie skanowania bez potrzeby oderwania rąk od rączek sterowania lub dotykania tabletu.

Gdy inspekcja zostanie zakończona, odłączalny tablet zawiera wszystkie dane potrzebne do stworzenia raportu zgodnego z  zaleceniami EEMUA 159 oraz API 653.

SIMS PRO – Raportowanie i inne możliwości

SIMS PRO zostało opracowane w oparciu o opinie użytkowników w celu zapewnienia rozwiązania do raportowania które sprosta obecnym wymogom inspekcji, w tym określonych przez EEMUA 159 oraz API 653.

Wygodnie zintegrowane z FloormapX, oprogramowanie SIMS PRO automatycznie wyświetla dane z inspekcji w sposób intuicyjny i przejrzysty zapewniając jasny obraz dna zbiornika który niezbędny jest do opracowania optymalnych strategii konserwacji i naprawy.

System FloormapX w połączeniu z oprogramowaniem SIMS PRO zapewnia szczegółowe raporty inspekcyjne wysokiej jakości w najkrótszym możliwym czasie.

Casp System Dofinansowanie
Wdrożenie systemu klasy B2B automatyzującego procesy biznesowe zachodzące pomiędzy CASP System i Partnerami biznesowymi firmy.
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
2002 - 2021 © Copyright Caspsystem www.caspsystem.pl / Polityka prywatności / Zastrzeżenia prawne / Kontakt