ECA DefHi

DefHi firmy Eddyfi jest przełomową, multipkesowaną sondą wysokiej rozdzielczości. Została zaprojektowana do inspekcji nie ferromagnetycznych rur w skraplaczach, podgrzewaczach wody oraz wymiennikach ciepła.

Może efektywnie wykryć pęknięcia obwodowe przy płytach podporowych rur oraz ścianach sitowych – problem przy którym notorycznie zawodzą sondy cewkowe. DefHi może wykrywać i wymiarować typowe defekty w dowolnej orientacji takie jak zużycie, korozja, mikrootwory, jak również korozyjne pęknięcia zmęczeniowe (SCC). Wielokanałowy projekt sondy zapewnią taką samą wydajność jak sonda obrotowa, ale przy prędkościach sondy cewkowej, w jednym podejściu.

Lepsza czułość

Sonda DefHi jest doskonałym rozwiązaniem ponieważ nie ma problemu z większością słabych punktów konwencjonalnych technik inspekcji rur. Sonda korzysta z owalnych cewek dzięki czemu mają one większą gęstość, która z kolei sprawia że możliwe jest wykrywanie defektów, jak również określanie ich długości obwodowej oraz pozycji, coś czego sondy cewkowe nie są w stanie zrobić.
Sondy cewkowe ograniczone są do ilości kanałów urządzenia stosowanego do inspekcji – zwykle 4 lub 8 – co sprawia że ich czułość jest zbyt niska by wystarczyć.
Multipleksowanie cewek owalnych sprawia że mogą one obsłużyć do 128 kanałów dając tym samym dużo większą czułość.
Ta bardzo wysoka czułość jest uniwersalna, pozwalając tym samym na wykrywanie defektów zorientowanych w dowolnym kierunku, żadna inna sonda typu array (nie multipleksowana) lub sonda AC nie jest w stanie osiągnąć tego samego efektu.
Tym samym w porównaniu do standardowych sond cewkowych ECT, sonda DefHi ma możliwość odróżnienia pomiędzy różnymi złożonymi geometriami wewnątrz wymienników ciepła czy rur skraplaczy, dając tym samym możliwość dokładnego wykrywania, wymiarowania oraz charakteryzowania nawet nie dużych objętościowo pęknięć wzdłużnych i obwodowych.

Lepsza szybkość

W porównaniu do technologii sond obrotowych, DefHi może przeskanować końce rury z szybkością 5 sekund na rurę, dzieje się tak dzięki elektronicznemu multipleksowaniu kanałów. Fizyczne wejścia defektoskopu Ectane ® 2 pozwalają na zastosowanie nawet do 128 kanałów. Dzięki temu sonda DefHi ma możliwość akwizycji z taką samą prędkością jak sondy cewkowe, mogąc przy tym przeprowadzać inspekcję całej długości rury.

Lepsza wizualizacja

Wraz z sygnałami konwencjonalnymi, Magnifi® stosuje również dane inspekcji DefHi by stworzyć C-skany 2D oraz 3D z paletami kolorów dla odróżnienia pomiędzy defektami – coś czego nie ma w sondach cewkowych. Na przykład, z sondą DefHi, sito-rurki dają odpowiedzi kątowe w odniesieniu do defektów, tak więc wyraźnie występują na C-skanach jako mające długość obwodową oraz głębokość, dzięki temu są łatwe do zauważenia i scharakteryzowania.

SPECYFIKACJA: 
 • Technologie Cewek:
  dyferencjału i absolutna
  Cewki wysołowo-odbiorcze płaskie owalne
  •1 rząd dla defektów obwodowych
  •2 rzędy dla defektów obwodowych i osiowych
 • Maksymalna szybkość inspekcji:
  1 m/s
 • Standard kalibracji:
  zmodyfikowany ASME
 • Konektor:
  160 pinowy
Casp System Dofinansowanie
Wdrożenie systemu klasy B2B automatyzującego procesy biznesowe zachodzące pomiędzy CASP System i Partnerami biznesowymi firmy.
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
2002 - 2019 © Copyright Caspsystem www.caspsystem.pl / Polityka prywatności / Zastrzeżenia prawne / Kontakt