Firma Yxlon zaimplementowała do swojego oprogramowania Y. Image 2500 oraz Y.Image 3500 dostępnych w systemach Y.MU2000D i MU-60, katalog obrazów referencyjnych ASTM E2973 dla odlewów ciśnieniowych wykonanych z aluminium i magnezu. Obrazy referencyjne, której do tej pory były dostępne tylko w formie katalogu z negatywami ASTM E505 występują w formie cyfrowej i z powodzeniem mogą być wykorzystywane do badań radioskopowych. Dzięki wykorzystaniu dwóch monitorów mamy możliwość oceny obrazu badanego z katalogiem referencyjny i prowadzeniu inspekcji w sposób pewny i precyzyjny.

Od 2012 roku w systemach Yxlona dostępne są także cyfrowe obrazy referencyjne dla aluminium ASTM E2422, stali ASTM E2660, tytanu ASTM E2699 i magnezu ASTM E2869. Ważnym rozszerzeniem pakietu katalogów referencyjnych w wersji cyfrowej jest dodanie do oferty katalogu ASTM E2973, który z powodzeniem uzupełnia lukę dla kontroli jakości w odlewniach ciśnieniowych. Dzięki temu katalogowi ocena odlewów będzie miarodajna i pozwoli spełnić wszelkie wymagania obowiązujących norm.  Okno obrazów ASTM połączone z cyfrowymi obrazami referencyjnymi pozwala porównywać niemal dwa identyczne obrazy z tym samym powiększeniem i użycie identycznych filtrów cyfrowych.

 

Inspekcja radiograficzna dzięki użyciu cyfrowych detektorów DDA jest szybsza, tańsza i bardziej bezpieczna dla środowiska poprzez rezygnację z użycia błon radiograficznych. Produkcja błon radiograficznych oraz zużycie chemii potrzebnej do ich wywołania powodują ogromną produkcję odpadów, których proces utylizacji jest czasochłonny i kosztowny. Rozwój technologii pozwala zwiększyć użyteczność i zastosowania radiografii cyfrowej oferując wzrost wykrywalności i niezawodności kontrolowanych podzespołów.  Niewątpliwie nowy katalog obrazów referencyjnych ASTM E2973 pozwoli przyczyni się by ocena odlewów ciśnieniowych była szybsza i nie generowała wątpliwości w interpretacji nieciągłości.

CASP System – Twój partner w dziedzinie Badań Nieniszczących i Automatyki Przemysłowej!
Beam IT