23 luty 2017

21 lutego 2017 r. wraz z Urzędem Dozoru Technicznego o/Warszawa, mieliśmy przyjemność zorganizować seminarium pt. „Prądy wirowe w diagnostyce”.

Celem seminarium było przedstawienie najnowocześniejszych rozwiązań z zakresu wykrywania wad powstałych w następstwie eksploatacji, takich jak erozja, korozja, pęknięcia, pocienienia. Prezentowano przenośne defektoskopy do wykrywania i analizy wad powierzchniowych.

W czasie seminarium prezentowano urządzenia do diagnostyki metodą prądów wirowych dedykowane dla branży energetycznej, petrochemicznej, chemicznej i magazynowej. Wśród prezentowanych urządzeń był Lyft, Ectane i Reddy, które są dedykowane do badania korozji (również pod izolacją), pomiaru grubości ścianki oraz pomiaru wad powierzchniowych. Zgromadzonym Gościom, działanie urządzeń przedstawił Pan Laurent ROUFF- Senior Application Engineer, przedstawiciel firmy Eddyfi.

Seminarium było również okazją do zaprezentowania innych rozwiązań w badaniach diagnostycznych w wyżej wymienionych branżach. Mimo że badania ET były tematem przewodnim seminarium, nasi Specjaliści przedstawili również  rozwiązania do diagnostyki z zakresu badań ultradźwiękowych (UT) i wypływu strumienia magnetycznego (MFL). Uczestnikom zostało pokazane działanie urządzenia do mapowania korozji-  UT Lite firmy Silverwing.

Proponowane przez nas rozwiązania pozwalają uniknąć strat związanych z przestojem urządzeń w eksploatacji oraz zaoszczędzić koszty, które są związane z przygotowaniem urządzeń do badań, jak np. rozstawienie rusztowań. Proponujemy rozwiązania ręczne oraz automatyczne.

Bardzo dziękujemy Gościom za liczne przybycie oraz podzielenie się z nami swoimi problemami i spostrzeżeniami. Nawiązane kontakty i przeprowadzone rozmowy będą kontynuowane indywidualnie.

Jesteśmy otwarci na współpracę- nasi Specjaliści czekają na zaproszenie w celu prezentacji możliwości urządzeń na obiekcie Klienta. Cechuje nas indywidualne podejście do Klienta i skupienie się na Jego potrzebach, stąd gwarancja wysokiej jakości dostarczanych usług i urządzeń NDT.

LYFT
ECTANE
UT Lite
REDDY
CASP System – Twój partner w dziedzinie Badań Nieniszczących i Automatyki Przemysłowej!
Beam IT