BADANIA NIENISZCZĄCE

 

Produkcja  \  Dystrybucja  \  Integracja  \  Wdrożenie  \  Serwis

Więcej o nas Rozwiązania

Lider automatyzacji w badaniach nieniszczących

Produkcja  \  Dystrybucja  \  Integracja  \  Wdrożenie  \  Serwis

Więcej o nas Rozwiązania

Wszystkie urządzenia, systemy oraz oprogramowanie są zgodne z filozofią PRZEMYSŁU 4.0

Produkcja / Dystrybucja / Integracja / Wdrożenie / Serwis

  • Obniżenie kosztów badań nieniszczących
  • Wzrost efektywności badań nieniszczących
  • Wzrost szybkości badań nieniszczących

Więcej o nas Rozwiązania

Casp System

Dostawa urządzeń i systemów NDT

Witamy na naszej stronie internetowej!
Zajmujemy się sprzedażą, konfiguracją, wdrożeniem oraz serwisem aparatury pomiarowej z zakresu badań nieniszczących!
W wielu przemysłowych branżach, kontrola jakości i diagnostyka gwarantuje ciągłość procesu produkcji oraz wydłużenie żywotności eksploatowanych instalacji i urządzeń. Wybór odpowiedniego producenta i dostawcy urządzeń oraz systemów NDT, determinuje wiarygodność otrzymanych wyników badań – współpracuj z nami!

Zapytanie ofertowe

Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej! Zadzwoń, napisz, umów się na spotkanie lub prezentację z naszym Specjalistą NDT

Rozmowy techniczne

Indywidualny dobór najlepszego rozwiązania, zgodny z potrzebą klienta oraz specyfiką branży to nasz wspólny sukces

Przedstawienie oferty

Kiedy już wiemy czego potrzebuje klient, przedstawiamy dedykowane rozwiązanie wraz z etapami realizacji i kalkulacją

Wdrożenie

Realizacja wcześniej ustalonych rozwiązań. Posadowienie systemu, konfiguracja urządzenia lub systemu jak również kolejne etapy produkcji i montażu

Wsparcie techniczne

Klienci otrzymują wsparcie naszych Specjalistów NDT w formie szkoleń, doradztwa technicznego lub regularnego dozoru

Serwis

Nasi Serwisanci NDT wykonują przeglądy, uaktualnienia, modyfikacje oraz naprawy urządzeń i systemów

Masz pytanie? Szukasz rozwiązań NDT?

Zapraszamy do kontaktu!


+48 32 720 24 04
+48 32 614 12 29

+48 728 929 355

+48 32 614 09 19
+48 32 750 56 06

ndt@casp.pl

Badania nieniszczące (badania NDT)

Termin badania nieniszczące

wywodzi się z języka angielskiego „Non-Destructive Testing”. Celem prowadzenia badań nieniszczących jest wykrycie wad powierzchniowych i podpowierzchniowych w czasie kontroli jakości lub w procesie eksploatacji.
W czasie badania NDT nie dochodzi do jakiegokolwiek uszkodzenia badanej próbki.

Badania nieniszczące swoje zastosowanie znalazły między innymi w przemyśle: lotniczym, motoryzacyjnym, zbrojeniowym, petrochemicznym, maszynowym, kolejnictwie i budownictwie. Do najpopularniejszych metod badań nieniszczących należą: ET, RT, UT,  MT, PT, VT, XRD, BNA. Dzięki badaniom NDT można wykryć takie wady materiałowe jak: pory, pęcherze, przyklejenia, pocienienia, rozwarstwienia, pęknięcia, korozja.
Atutem badań nieniszczących jest brak występowania zmian właściwości użytkowych badanych elementów.

Dyfrakcja rentgenowska

Dyfrakcja rentgenowska

Badania metodą dyfrakcji rentgenowskiej pozwalają między innymi na precyzyjny pomiar naprężeń szczątkowych. Sprawia to że, zapewniając wiarygodne i obiektywne dane do oceny, są szeroko wykorzystywane przy kontroli jakości

Analiza szumów Barkhausena

ANALIZA SZUMÓW  BARKHAUSENA

Analiza szumów Barkhausena jest metodą badań nieniszczących polegającą na pomiarze sygnału-szumów wzbudzonego w materiale ferromagnetycznym poprzez pole magnetyczne. Występują dwie główne charakterystyki materiałów mające bezpośredni wpływ na natężenie sygnału szumów Barkhausena: twardość i naprężenie.

Badania penetracyjne

BADANIA PENETRACYJNE

Badania penetracyjne pozwalają wykrywać nieciągłości powierzchniowe w materiałach nieporowatych, częściach lub wyrobach odlewanych, odkształcanych plastycznie, spawanych, lutowanych, stanie surowym bądź obrobionym.

Badania magnetyczno-proszkowe

BADANIA MAGNETYCZNO – PROSZKOWE

Badania magnetyczno-proszkowe są przeprowadzane w celu wykrycia nieciągłości na powierzchni lub tuż pod powierzchnią materiałów ferromagnetycznych. Jest to szybka i wiarygodna technika wykrywania oraz lokalizacji nieciągłości powierzchniowych, a także podpowierzchniowych.

Metoda prądów wirowych

METODA PRĄDÓW WIROWYCH

Metoda prądów wirowych służy do wykrywania nieciągłości powierzchniowych i wad podpowierzchniowych. Ze względu na szybkość badania i wysoką czułość, badani mogą być realizowane ręcznie lub automatycznie np. do kontroli podzespołów na liniach produkcyjnych.

Badania ultradźwiękowe

BADANIA ULTRADŹWIĘKOWE

Badanie ultradźwiękowe jest jedną z technik badań objętościowych NDT. Technika bazuje na zjawisku rozchodzenia się fali ultradźwiękowej w badanych materiałach. Metoda daje szerokie spektrum zastosowań w przemyśle metalurgicznym, energetycznym, kolejowym, lotniczym jak również w branżach pokrewnych. Wykorzystywana jest w badaniach prowadzonych podczas odbioru, produkcji, kontroli końcowej lub okresowej podczas eksploatacji, które mogą być prowadzone w sposób ręczny, półautomatyczny, jak i w pełni zautomatyzowany (np. zautomatyzowane systemy kontroli jakości na liniach produkcyjnych).

Badania wizualne

BADANIA WIZUALNE

Badania wizualne należą do metod badan powierzchniowych. Badania wizualne umożliwiają wykrywanie najbardziej niebezpiecznych nieciągłości, jakimi są nieciągłości powierzchniowe, np. płaskie, wąskoszczelinowe.

Radiografia cyfrowa i tomografia komputerowa

RADIOGRAFIA CYFROWA I TOMOGRAFIA KOMPUTEROWA

Technika badań NDT pozwalająca na badanie powierzchniowe i objętościowe z zobrazowaniem w postaci cyfrowej lub analogowej na kliszy. Elementy o zmiennej grubości i kształcie są idealnym elementem do badań radiograficznym, pozwalając na badanie stref krytycznych o bardzo dużym stopniu nasilenia wad.Dzięki technice RT mamy możliwość zbadania produktu niemal w 100%, dokonując zapisu wszelkich wad rejestrowanych.Badanie radiograficzne pozwala na badanie: odlewów, odkuwek, złączy spawanych, ceramiki, kompozytów, dzieł sztuki i wielu innych elementów.

Dział badań nieniszczących

Casp System Sp. z o.o. to lider automatyzacji w badaniach nieniszczących. Od kilkunastu lat dostarczamy urządzenia i systemy do badań nieniszczących Klientom z branży lotniczej, hutniczej, odlewniczej, motoryzacyjnej, energetycznej, petrochemicznej i kolejnictwa. Oferowany sprzęt NDT ze względu na współpracę z czołowymi na świecie producentami, t.j.: Rohmann, YXLON, Novo DR, Volume Graphics, Mitcorp, EFER i Stresstech, spełnia najwyższe standardy i wymagania w badaniach ET- wirowoprądowych, RT- radiograficznych, UT- ultradźwiękowych, BNA – analizie szumów Barkhausena, XRD – dyfrakcji rentgenowskiej, MT- magnetyczno-proszkowych, PT- penetracyjnych i VT- wizualnych.

Zdając sobie sprawę z istoty kontroli jakości w procesie produkcji oraz diagnostyki z procesie eksploatacji, stworzyliśmy bogatą ofertę urządzeń i rozwiązań.
Naszym nadrzędnym celem jest efektywne i szybkie wykrycie nieciągłości powierzchniowych i wad podpowierzchniowych materiałów w powtarzalnym procesie badania bez konieczności postoju w procesie produkcji lub na czas badań diagnostycznych.

O wartości proponowanych rozwiązań w zakresie badań NDT, stanowi również wykwalifikowana kadra Specjalistów. Wieloletnie doświadczenie pozwala oferować, konfigurować i wdrażać dedykowane rozwiązania, zgodnie z potrzebami Klienta. Świadczymy również usługi serwisowe NDT oraz prowadzimy szkolenia dla pracowników Klienta.

Szeroki wachlarz urządzeń pozwala nam oferować urządzenia ręczne, samobieżne, przenośne, stacjonarne, zautomatyzowane i zrobotyzowane. Wśród proponowanych urządzeń są defektoskopy, przemysłowe systemy RT i CT, linie MPI, FPI, ławy magnetyczne, myjki ultradźwiękowe, natryskowe, czujniki do badania powierzchni i inne. Wszystkie przyrządy pomiarowe do badań nieniszczących są objęte gwarancją jakości.

Dzięki proponowanym przez nas urządzeniom i systemom NDT, szybkiemu i dokładnemu badaniu można poddać m.in. odlewy, odkuwki, spoiny, pręty, blachy, kompozyty, zbiorniki magazynowe i rurociągi.

O Casp System

Firma Casp System Sp. z o.o. to uznany dostawca urządzeń i systemów z zakresu automatyki przemysłowej, badań nieniszczących i aparatury
badawczej działający na terenie całego kraju.

W ramach firmy prężnie funkcjonują sklepy internetowe Manometry24, Czujniki24, Przetworniki24, Enkodery24, Automatyka24 oraz Dział Badań Nieniszczących i Aparatury Badawczej. W ciągu kilkunastu lat działalności, zdążyliśmy dopracować naszą ofertę, zdobyć doświadczenie w kontakcie z wymagającym Klientem oraz wyszkolić kadrę Specjalistów, co jest bez wątpienia naszym atutem wśród firm z branży automatyki przemysłowej i badań nieniszczących.

Dbałość o jakość proponowanych przyrządów pomiarowych oraz dodatkowo doradztwo techniczne w doborze oraz konfiguracji sprzętu pomiarowego pozwala zaoferować Klientom najlepsze rozwiązania.

Najwyższa jakość oferowanych sprzętów i specjalistycznej aparatury pomiarowej, gwarantuje zadowolenie klientów oraz przekłada się na liczne wyróżnienia, którymi możemy się poszczycić, a jest to m.in.:

CASP System – Twój partner w dziedzinie Badań Nieniszczących i Automatyki Przemysłowej!
Beam IT