UT – badania ultradźwiękowe

KATALOG NDT24!
Wszystkie niezbędne informacje o proponowanych rozwiązaniach w zakresie badań nieniszczących w jednym katalogu

KILKA SŁÓW O CASP SYSTEM SP. Z O. O.

 

Firma Casp System Sp. z o. o. to uznany dostawca urządzeń i systemów z zakresu automatyki przemysłowej, badań nieniszczących i aparatury badawczej działający na terenie całego kraju.

W ramach firmy prężnie funkcjonują sklepy internetowe Manometry24, Czujniki24, Przetworniki24, Enkodery24, Automatyka24 oraz Dział Badań Nieniszczących i Aparatury Badawczej. W ciągu kilkunastu lat działalności, zdążyliśmy dopracować naszą ofertę, zdobyć doświadczenie w kontakcie z wymagającym Klientem oraz wyszkolić kadrę Specjalistów, co jest bez wątpienia naszym atutem wśród firm z branży automatyki przemysłowej i badań nieniszczących.

Dbałość o jakość proponowanych przyrządów pomiarowych oraz dodatkowo doradztwo techniczne w doborze oraz konfiguracji sprzętu pomiarowego pozwala zaoferować Klientom najlepsze rozwiązania.

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ OFEROWANYCH SPRZĘTÓW I SPECJALISTYCZNEJ APARATURY POMIAROWEJ, GWARANTUJE ZADOWOLENIE KLIENTÓW ORAZ PRZEKŁADA SIĘ NA LICZNE WYRÓŻNIENIA, KTÓRYMI MOŻEMY SIĘ POSZCZYCIĆ, A JEST TO M.IN.

Certyfikat Wiarygodności BiznesowejDiament Miesięcznika Forbes 2012Złoty Medal Targów Poznańskich ITMZłoty Medal Targów KielceDiament Miesięcznika Forbes 2014

 

UT- BADANIA ULTRADŹWIĘKOWE

Badania ultradźwiękowe są jedną z technik badań objętościowych NDT (badania nieniszczące), co oznacza że dzięki ich zastosowaniu jest możliwe wykrywanie wad w całej objętości badanego materiału. Technika bazuje na zjawisku rozchodzenia się fali ultradźwiękowej w badanych materiałach, które są w nie wprowadzane za pomocą głowicy ultradźwiękowej. Badanie ultradźwiękowe opiera się na obserwacji zarejestrowanych impulsów otrzymanych od nieciągłości materiałowych oraz odbić od dna badanego elementu lub na granicach ośrodków o zróżnicowanej prędkości rozchodzenia się fali. Dodatkowo analizie poddawane są informacje o wielkości napotkanego reflektora (wady) jak również natężenia, zmiany kierunku oraz czasu przejścia fali przez materiał (technika TOF). W zależności od zastosowanych w trakcie badania fal ultradźwiękowych, możliwym jest wykrycie wad wewnętrznych oraz nieciągłości powierzchniowych i podpowierzchniowych. Badania ultradźwiękowe mogą być prowadzone w sposób ręczny, półautomatyczny, jak i w pełni zautomatyzowany (np. zautomatyzowane systemy kontroli jakości na liniach produkcyjnych).

ZASTOSOWANIE BADAŃ ULTRADŹWIĘKOWYCH

Badanie UT daje szerokie spektrum zastosowań w przemyśle metalurgicznym, energetycznym, kolejowym, lotniczym jak i w branżach pokrewnych również opartych na spawalnictwie. Badania ultradźwiękowe (badania UT) są wykorzystywane w badaniach prowadzonych podczas odbioru, produkcji, kontroli końcowej lub okresowej podczas eksploatacji. Zastosowanie badań ultradźwiękowych wiąże się w dużym stopniu z możliwością kompleksowego badania elementów przy stosunkowo niskich kosztach przeprowadzania badań w odniesieniu do innych metod badań nieniszczących. Badania UT są najczęściej prowadzone zamiennie z badaniami RT. Współczesne badania nieniszczące UT opierają się na możliwości pełnej rejestracji wyników badań w postaci zobrazowań A, B, C- SCAN oraz zastosowaniu nowoczesnych technik ultradźwiękowych opartych na głowicach wieloprzetwornikowych (mozaikowych) w systemie Phased Array (PA) czy metody opartej na zjawisku dyfrakcji fali (TOFD).
Badania nieniszczące UT są stosowane przy badaniu obiektów wykonanych ze stali ferrytycznych, austenitycznych, aluminium, magnezu, miedzi, stopów miedzi, ołowiu, niklu, materiałów kompozytowych, takich jak m.in. blachy, odlewy, pręty, odkuwki oraz przy badaniu złączy spawanych (spoiny).

ZALETY BADAŃ ULTRADŹWIĘKOWYCH

– Badanie objętościowe
– Szybkość badania i bezpośrednie wyniki badań
– Możliwość badania grubych lub długich elementów (w stosunku do techniki RTG)
– Precyzyjne wykrycie (określenie wielkości i umiejscowienie) wad wewnętrznych i zewnętrznych

WADY BADAŃ ULTRADŹWIĘKOWYCH

– Trudności badania obiektów o chropowatej powierzchni, cienkich i bardzo małych oraz o nieregularnych i niejednorodnych kształtach (np. skomplikowane odlewy)

PRODUCENCI URZĄDZEŃ I SYSTEMÓW DO BADAŃ ULTRADŹWIĘKOWYCH

Casp System Sp. z o. o. w zakresie badań UT jest dystrybutorem rozwiązań proponowanych przez firmę Silverwing i ScanMaster.

1-1maleScanmaster
Silverwing jest częścią Eddyfi Technologies, grupy oferującej wysokiej jakości urządzenia i systemy NDT. Rozwiązania firmy skupiają się wokół inspekcji rur, zbiorników magazynowych i ciśnieniowych w celu kompleksowego wykrywania korozji, erozji oraz pocienienia ścianki jak również wad wewnątrz-materiałowych (rozwarstwienia, pęknięcia, wtrącenia itp.).Firma ScanMaster wyróżnia się na tle firm z branży ultradźwiękowej innowacyjnym podejściem do badań z wykorzystaniem automatycznych systemów projektowanych z myślą o produktach, które muszą spełniać najwyższe standardy jakości. Firma projektuje kompleksowe rozwiązania w dziedzinie ultradźwiękowej bazujące na technikach zanurzeniowych oraz technice strumieniowej (squirter) szeroko stosowanej we współczesnym przemyśle lotniczym. Klient dostaje gotowy system skrojony pod dany produkt firmy, technika ultradźwiękowa, system automatyki oraz oprogramowanie zostało zaprojektowane przy udziale tak uznanych firm jak np.: Boeing, Airbus, dla których ScanMaster dostarczał systemy. Ciągła współpraca z inżynierami z w/w firm wpłynęła na udoskonalenie oferowanych technik zgodnie z wysokimi wymaganiami służb odpowiedzialnych za jakość zastosowanych elementów w branży lotniczej, przemysłu ciężkiego czy kolejowego.

 

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ CASP SYSTEM Sp. z o. o. JAKO DYSTRYBUTORA URZĄDZEŃ I SYSTEMÓW DO BADAŃ ULTRADŹWIĘKOWYCH

Firma Casp System Sp. z o. o. posiada rozbudowaną ofertę urządzeń i systemów do badań ultradźwiękowych. Aparatura NDT z zakresu badań UT pozwala na badanie szyn, kół kolejowych. obręczy kół, osi, łożysk, wyrobów kutych, odlewanych, przerabianych plastycznie a także rurociągów, zbiorników magazynowych i ciśnieniowych. Dzięki zastosowaniu sprzętu do badań nieniszczących firm Silverwing i ScanMaster, możliwym jest wykrycie rozwarstwień, pocienień, pęknięć, por, korozji. W ofercie znajdują się urządzenia ręczne i automatyczne.

KONTAKT

Nasi Specjaliści z zakresu badań ultradźwiękowych są do Państwa dyspozycji. Zapraszamy do kontaktu.

W razie jakichkolwiek pytań związanych z naszą ofertą prosimy
o kontakt od poniedziałku – piątku w godzinach 7:30 – 15:30.

Casp System Sp. z o.o.
43-603 Jaworzno, ul. Puszkina 2

tel.: +48 32 720 24 04 | +48 32 614 12 29
fax: +48 32 614 09 19 | +48 32 750 56 06
GSM: +48728 929 408
mail: ndt@casp.pl

DYSTRYBUCJA – ADAPTACJA – WDROŻENIE – SERWIS
URZĄDZEŃ I SYSTEMÓW NDT NA TERENIE CAŁEGO KRAJU

Wrocław | Bydgoszcz | Toruń | Lublin | Gorzów Wielkopolski | Zielona Góra | Łódź | Kraków | Warszawa | Opole | Rzeszów | Białystok | Gdańsk | Katowice | Kielce | Olsztyn| Poznań | Szczecin i inne

 

Casp System Dofinansowanie
Wdrożenie systemu klasy B2B automatyzującego procesy biznesowe zachodzące pomiędzy CASP System i Partnerami biznesowymi firmy.
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
2002 - 2015 © Copyright Caspsystem www.caspsystem.pl / Polityka prywatności / Zastrzeżenia prawne / Kontakt
Masz pytanie? Skontaktuj się z nami

Szukasz sprawdzonego dostawcy w zakresie NDT?

Casp System Sp. z o.o.
43-603 Jaworzno, ul. Puszkina 2

tel.: +48 32 720 24 04 I +48 32 614 12 29
fax: +48 32 614 09 19 I +48 32 750 56 06
GSM: +48 728 929 408
mail:ndt@casp.pl


Napisz do nas!