T-SCAN

 

T-Scan jest precyzyjnym ultradźwiękowym grubościomierzem który pozwala na pomiar grubości powłok i materiałów. Główne zastosowanie to pomiar pozwalający na skuteczne wykrywanie miejsc pocienionych. Opierając się na tych samych zasadach operacyjnych jak SONAR, T-scan jest zdolny do pomiaru grubości różnych materiałów z niebywale wysoką dokładnością sięgającą ± 0,01 mm.
Zaletą tej techniki w stosunku do tradycyjnych metod pomiarowych jest możliwość przeprowadzenia skutecznego pomiaru tylko od jednej dostępnej strony. Urządzenie umożliwia wykonanie pomiarów w każdych warunkach ze względu na zastosowany podświetlany ekran. Czas działania urządzenia to nawet 200 godzin na jednym zestawie baterii.

1

Aplikacje:
• Korozja i ubytki
• Zbiorniki
• Szkło
• Rurociągi
• Kotły
• Różnorodność zastosowań

Kluczowe cechy:
• Alarm dźwiękowy oraz wizualny z możliwością nastawy parametrów krańcowych maksymalnych i minimalnych
• Opcja B-Scan – wizualizacja przekrojowa badanych elementów
• Możliwość zapisu i przechowywania danych pomiarowych do 210 000
• Oprogramowanie – Windows PC – Możliwość kopiowania do Excel

T-Scan 300DL
T-Scan pozwala na niebywale łatwą kalibrację podczas wykonywania pomiarów przez to zapewnia wyjątkową elastyczność i zarazem dokładność kalibracji z uwzględnieniem różnych rodzajów kontrolowanych materiałów. Urządzenie potrzebuje zaledwie jeden znany zmierzony punkt w celu określenia z jakim rodzajem materiału mamy do czynienia. T-Scan pozwala również na przeprowadzenie kalibracji dwupunktowej, zapewniając użytkownikowi ekstremalną dokładność pomiaru. Inną szczególną cechą grubościomierza T-scan jest tryb szybkiego skanowania. W tym trybie T-scan wykonuje 16 odczytów na sekundę, a nie 4 odczyty jak w normalnym trybie pracy. Odczyty są widoczne podczas skanowania.
W przeciwieństwie do innych grubościomierzy T-scan może mierzyć poprzez powierzchnie lakierowane, co daje możliwość rozróżnienia grubości powłoki lakierniczej i zarówno materiału bazowego w tym samym czasie. Oprogramowanie grubościomierza umożliwia operatorowi na wyświetlanie wyników badań w postaci prostych cyfr lub jako zobrazowanie przekrojowe B-scan z kontrolowanego obszaru.
T-scan 300DL posiada potężny pamięć danych. 32 MB RAM-u pozwala na przechowywanie do 210,000 pomiarów grubości w dowolnym formacie lub 16000 B-scanów obrazów graficznych oraz ustawień dla każdego obrazu.
T-Scan 300DL+

T-scan 300DL+ posiada wszystkie cechy T-scan 300DL + możliwość wyświetlania obrazu A-Scan podczas badań.

Pliki do pobrania
Casp System Dofinansowanie
Wdrożenie systemu klasy B2B automatyzującego procesy biznesowe zachodzące pomiędzy CASP System i Partnerami biznesowymi firmy.
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
2002 - 2015 © Copyright Caspsystem www.caspsystem.pl / Polityka prywatności / Zastrzeżenia prawne / Kontakt
Masz pytanie? Skontaktuj się z nami

Szukasz sprawdzonego dostawcy w zakresie NDT?

Casp System Sp. z o.o.
43-603 Jaworzno, ul. Puszkina 2

tel.: +48 32 720 24 04 I +48 32 614 12 29
fax: +48 32 614 09 19 I +48 32 750 56 06
GSM: +48 728 929 408
mail:ndt@casp.pl


Napisz do nas!