MFL – wypływ strumienia megnetycznego

 

KATALOG NDT24!
Wszystkie niezbędne informacje o proponowanych rozwiązaniach w zakresie badań nieniszczących w jednym katalogu

KILKA SŁÓW O CASP SYSTEM SP. Z O. O.

 

Firma Casp System Sp. z o. o. to uznany dostawca urządzeń i systemów z zakresu automatyki przemysłowej, badań nieniszczących i aparatury badawczej działający na terenie całego kraju.

W ramach firmy prężnie funkcjonują sklepy internetowe Manometry24, Czujniki24, Przetworniki24, Enkodery24, Automatyka24 oraz Dział Badań Nieniszczących i Aparatury Badawczej. W ciągu kilkunastu lat działalności, zdążyliśmy dopracować naszą ofertę, zdobyć doświadczenie w kontakcie z wymagającym Klientem oraz wyszkolić kadrę Specjalistów, co jest bez wątpienia naszym atutem wśród firm z branży automatyki przemysłowej i badań nieniszczących.

Dbałość o jakość proponowanych przyrządów pomiarowych oraz dodatkowo doradztwo techniczne w doborze oraz konfiguracji sprzętu pomiarowego pozwala zaoferować Klientom najlepsze rozwiązania.

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ OFEROWANYCH SPRZĘTÓW I SPECJALISTYCZNEJ APARATURY POMIAROWEJ, GWARANTUJE ZADOWOLENIE KLIENTÓW ORAZ PRZEKŁADA SIĘ NA LICZNE WYRÓŻNIENIA, KTÓRYMI MOŻEMY SIĘ POSZCZYCIĆ, A JEST TO M.IN.:

Certyfikat Wiarygodności BiznesowejDiament Miesięcznika Forbes 2012Złoty Medal Targów Poznańskich ITMZłoty Medal Targów KielceDiament Miesięcznika Forbes 2014

 

MFL- WYPŁYW STRUMIENIA MAGNETYCZNEGO

MFL (en. Magnetic Flux Leakge) jest to technika oparta na obserwacji wypływu strumienia indukcji magnetycznej nad powierzchnię badanego elementu w miejscu znacznej redukcji przekroju (grubości). Elementy ferromagnetyczne o ustalonej grubości są poddawane działaniu pola magnetycznego, w których wzbudza się przepływ strumienia poprzez całą objętość. W momencie przepływu strumienia w miejscu gdzie występuje ubytek w grubości lub braki w ciągłości materiału powodują one wypływ strumienia nad powierzchnię. Wypływ strumienia jest rejestrowany przez system odpowiednich sond które mają za zadanie rejestrację wykrytych odchyleń strumienia magnetycznego. Metoda wypływu strumienia pola magnetyczny (MFL) jest szeroko stosowana do badań nieniszczących dużych konstrukcji stalowych, takich jak naziemne zbiorniki magazynowe.

ZASTOSOWANIE MFL

Technika MFL ma swoje główne zastosowanie w badaniu rurociągów i den zbiorników, gdyż ze względu na możliwość rejestracji za pomocą odpowiednich sond (czujników), które pozwalają na przetwarzanie informacji o zaburzeniach w gęstości strumienia na sygnał cyfrowy została z powodzeniem wykorzystana do mapowania ubytków korozyjnych, erozyjnych oraz pocienienia ścianki.

ZALETY MFL

– Zaawansowana ocena i weryfikacja natężenia ubytków

PRODUCENCI URZĄDZEŃ I SYSTEMÓW DO BADAŃ MFL

Casp System Sp. z o. o. w zakresie techniki MFL jest dystrybutorem rozwiązań proponowanych przez firmę Silverwing.

1-1male
Silverwing jest częścią Eddyfi Technologies, grupy oferującej wysokiej jakości urządzenia i systemy NDT. Rozwiązania firmy skupiają się wokół inspekcji rur, zbiorników magazynowych i ciśnieniowych w celu kompleksowego wykrywania korozji, erozji oraz pocienienia ścianki jak również wad wewnątrz-materiałowych (rozwarstwienia, pęknięcia, wtrącenia itp.).

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ CASP SYSTEM Sp. z o. o. JAKO DYSTRYBUTORA URZĄDZEŃ I SYSTEMÓW DO BADAŃ MFL

Firma Casp System Sp. z o. o. posiada rozbudowaną ofertę urządzeń i systemów do badań MFL. Aparatura NDT z zakresu badań MFL obejmuje w większości urządzenia do badań diagnostycznych w przemyśle energetycznym i petrochemicznym, czyli tam gdzie służby utrzymania ruchu nie mogą pozwolić na dłuższy przestój w eksploatacji rurociągów czy zbiorników.
Wybierając dystrybuowane przez Casp System Sp. z o. o. urządzenia badań MFL, skraca się czas przestoju instalacji, a tym samym ogranicza się związany z nim wzrost kosztów.

KONTAKT

Nasi Specjaliści z zakresu techniki MFL są do Państwa dyspozycji. Zapraszamy do kontaktu.

W razie jakichkolwiek pytań związanych z naszą ofertą prosimy
o kontakt od poniedziałku – piątku w godzinach 7:30 – 15:30.

Casp System Sp. z o.o.
43-603 Jaworzno, ul. Puszkina 2

tel.: +48 32 720 24 04 | +48 32 614 12 29
fax: +48 32 614 09 19 | +48 32 750 56 06
GSM: +48728 929 408
mail: ndt@casp.pl

DYSTRYBUCJA – ADAPTACJA – WDROŻENIE – SERWIS
URZĄDZEŃ I SYSTEMÓW NDT NA TERENIE CAŁEGO KRAJU

Wrocław | Bydgoszcz | Toruń | Lublin | Gorzów Wielkopolski | Zielona Góra | Łódź | Kraków | Warszawa | Opole | Rzeszów | Białystok | Gdańsk | Katowice | Kielce | Olsztyn| Poznań | Szczecin i inne

 

Casp System Dofinansowanie
Wdrożenie systemu klasy B2B automatyzującego procesy biznesowe zachodzące pomiędzy CASP System i Partnerami biznesowymi firmy.
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
2002 - 2015 © Copyright Caspsystem www.caspsystem.pl / Polityka prywatności / Zastrzeżenia prawne / Kontakt
Masz pytanie? Skontaktuj się z nami

Szukasz sprawdzonego dostawcy w zakresie NDT?

Casp System Sp. z o.o.
43-603 Jaworzno, ul. Puszkina 2

tel.: +48 32 720 24 04 I +48 32 614 12 29
fax: +48 32 614 09 19 I +48 32 750 56 06
GSM: +48 728 929 408
mail:ndt@casp.pl


Napisz do nas!