KATALOG NDT24!
Wszystkie niezbędne informacje o proponowanych rozwiązaniach w zakresie badań nieniszczących w jednym katalogu

KILKA SŁÓW O CASP SYSTEM SP. Z O. O.

 

Firma Casp System Sp. z o. o. to uznany dostawca urządzeń i systemów z zakresu automatyki przemysłowej, badań nieniszczących i aparatury badawczej, działający na terenie całego kraju.

W ramach firmy prężnie funkcjonują sklepy internetowe Manometry24, Czujniki24, Przetworniki24, Enkodery24, Automatyka24 oraz Dział Badań Nieniszczących i Aparatury Badawczej. W ciągu kilkunastu lat działalności, zdążyliśmy dopracować naszą ofertę, zdobyć doświadczenie w kontakcie z wymagającym Klientem oraz wyszkolić kadrę Specjalistów, co jest bez wątpienia naszym atutem wśród firm z branży automatyki przemysłowej i badań nieniszczących.

Dbałość o jakość proponowanych przyrządów pomiarowych oraz dodatkowo doradztwo techniczne w doborze oraz konfiguracji sprzętu pomiarowego pozwala zaoferować Klientom najlepsze rozwiązania.

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ OFEROWANYCH SPRZĘTÓW I SPECJALISTYCZNEJ APARATURY POMIAROWEJ, GWARANTUJE ZADOWOLENIE KLIENTÓW ORAZ PRZEKŁADA SIĘ NA LICZNE WYRÓŻNIENIA, KTÓRYMI MOŻEMY SIĘ POSZCZYCIĆ, A JEST TO M.IN.

Certyfikat Wiarygodności BiznesowejDiament Miesięcznika Forbes 2012Złoty Medal Targów Poznańskich ITMZłoty Medal Targów KielceDiament Miesięcznika Forbes 2014

 

ET- METODA PRĄDÓW WIROWYCH

Metoda prądów wirowych jest metodą do wykrywania nieciągłości powierzchniowych i wad podpowierzchniowych. Metoda ET wykorzystuje zjawisko indukcji elektromagnetycznej. Głębokość wnikania prądów wirowych zależny od przewodności elektrycznej materiału, przenikalności magnetycznej, wymiaru i kształtu obiektu oraz częstotliwości pobudzania prądów wirowych. Badania ET są wykorzystywane w badaniu m.in. rurek, den zbiorników, szyn, a także kontroli różnego rodzaju podzespołów. Zastosowanie prądów wirowych pozwala wykryć ubytki w grubości ścianek (ze wskazaniem ich położenia od wewnątrz lub zewnątrz) powstałe w wyniku erozji lub korozji oraz deformacje, pęknięcia, perforacje i wtrącenia obcego materiału.

ZASTOSOWANIE METODY PRĄDÓW WIROWYCH

– Materiały przewodzące prąd elektryczny
– Wykrywanie wad powierzchniowych – technika doskonale wykrywa wady wychodzące na powierzchnię dlatego mówi się iż jest dobrą alternatywą dla metod badań powierzchniowych NDT takich jak PT (FPI) lub MT (MPI)
– Kontrola twardości – np. kontrola produktów na linii pod względem zgodności twardości z zamówieniem
– Badanie jakości materiałów – otrzymany wykres możemy odnieść do wzorcowego w celu określenia ogólnej jakości użytego materiału
– Kontrola grubości badanych elementów – grubości taśm, folii, warstw, powłok
– Wykrywanie wtrąceń niemetalicznych – wykrywanie wszelakich odstępstw materiałowych względem materiału wzorcowego

ZALETY BADAŃ WIROPRĄDOWYCH

– Metoda bezkontaktowa
– Pozwala na zautomatyzowaną formę wykrywania wad powierzchniowych – alternatywna metoda dla PT i MT
– Wysoka czułość badania oraz powtarzalność wykrywania bardzo małych pęknięć (głębokość kilku μm)
– Konkurencyjna cenowo – zważając na ilość kontrolowanych elementów
– Przyjazna środowisku
– Szybka – stosunkowo duża prędkość badań jednostkowych
– Łatwa w prowadzeniu dokumentacji

PRODUCENCI URZĄDZEŃ I SYSTEMÓW DO BADAŃ WIROPRĄDAMI

Dystrybuujemy najwyższej klasy sprzęt do badań wiroprądowych, światowej klasy producentów jak Eddyfi i Rohman. Obie te firmy cechuje pionierska technologia i innowacyjne rozwiązania w diagnostyce powierzchni eksploatowanych oraz produkcji.

Eddyfi, to światowej renomy producent urządzeń z zakresu prądów wirowych. Firma masowo inwestuje w badania i rozwój nowych produktów, a ich jakość jest dla niej priorytetem.

Eddyfi ma Klientów w ponad 65 krajach. Swoje rozwiązania kieruje do Klientów z branży energetycznej, petrochemicznej, lotniczej.

Wysoka jakość w kontroli powierzchni rur oraz zbiorników z metali żelaznych i nieżelaznych przy użyciu sprzętu Eddyfi, zapewnia firmie pozycję lidera wśród firm proponujących rozwiązania nieniszczące w diagnostyce i produkcji. Na renomę firmy pracuje ponad 200 specjalistów z zakresu badań ET, pochodzących ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Europy i Bliskiego Wschodu. Strategia firmy obraca się wokół innowacji i wiedzy technicznej, co w połączeniu daje skonfigurowane pod potrzeby Klienta urządzenia, zapewniające mu najwyższą wydajność pracy.

Firma Rohmann założona w 1977 r. szybko zdobyła renomę dzięki opracowaniu rozwiązań wykorzystywanych w kontroli samolotów na całym świecie. Nowe standardy zostały wypracowane dzięki ścisłej współpracy z użytkownikami i ciągłemu rozwojowi urządzeń postępującym z rozwojem elektroniki. Z rozwojem nowych sposobów prowadzenia inspekcji, technika prądów wirowych znalazła nowe obszary zastosowania.

Dzięki ciągłemu i konsekwentnemu unowocześnianiu urządzeń z zastosowaniem najnowszych rozwiązań technicznych oraz metod programowania i bliskiej współpracy z klientami, Rohmann stał się jednym z wiodących producentów systemów prądów wirowych.

Rohmann jest średniej wielkości firmą specjalizującą się w produkcji urządzeń, systemów pomiarowych oraz realizacji projektów związanych z badaniami nieniszczącymi metodą prądów wirowych. Rohmann zajmuje się produkcją urządzeń, opracowywaniem rozwiązań technicznych, wsparciem technicznym oraz działalnością serwisową.

 

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ CASP SYSTEM Sp. z o. o. JAKO DYSTRYBUTORA URZĄDZEŃ I SYSTEMÓW DO BADAŃ WIROPRĄDAMI

Firma Casp System Sp. z o. o. posiada rozbudowaną ofertę urządzeń i systemów do badań wiroprądowych. Aparatura NDT z zakresu badań ET obejmuje w większości urządzenia przenośne do badań diagnostycznych w przemyśle energetycznym, petrochemicznym, lotniczym, motoryzacyjnym oraz w kolejnictwie.

Wśród proponowanych przez naszą firmę urządzeń są przenośne defektoskopy oraz czujniki do badania powierzchni.

Oferowany sprzęt NDT pozwala na nieniszczące badanie m.in. rur i den zbiorników z różnych materiałów, w tym diagnostykę korozji (również pod izolacją), wykrywanie i pomiar pęknięć.

Wybierając dystrybuowane przez Casp System Sp. z o. o. urządzenia i systemy do badań nieniszczących zyskują Państwo gwarancję najwyższej jakości oraz oszczędność czasu i pieniędzy.

 

KONTAKT

Nasi Specjaliści z zakresu badań wiroprądowych są do Państwa dyspozycji. Zapraszamy do kontaktu.

W razie jakichkolwiek pytań związanych z naszą ofertą prosimy
o kontakt od poniedziałku – piątku w godzinach 7:30 – 15:30.

Casp System Sp. z o.o.
43-603 Jaworzno, ul. Puszkina 2

tel.: +48 32 720 24 04 | +48 32 614 12 29
fax: +48 32 614 09 19 | +48 32 750 56 06
GSM: +48728 929 408
mail: ndt@casp.pl

DYSTRYBUCJA – ADAPTACJA – WDROŻENIE – SERWIS
URZĄDZEŃ I SYSTEMÓW NDT NA TERENIE CAŁEGO KRAJU

Wrocław | Bydgoszcz | Toruń | Lublin | Gorzów Wielkopolski | Zielona Góra | Łódź | Kraków | Warszawa | Opole | Rzeszów | Białystok | Gdańsk | Katowice | Kielce | Olsztyn| Poznań | Szczecin i inne

 

Casp System Dofinansowanie
Wdrożenie systemu klasy B2B automatyzującego procesy biznesowe zachodzące pomiędzy CASP System i Partnerami biznesowymi firmy.
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
2002 - 2015 © Copyright Caspsystem www.caspsystem.pl / Polityka prywatności / Zastrzeżenia prawne / Kontakt
Masz pytanie? Skontaktuj się z nami

Szukasz sprawdzonego dostawcy w zakresie NDT?

Casp System Sp. z o.o.
43-603 Jaworzno, ul. Puszkina 2

tel.: +48 32 720 24 04 I +48 32 614 12 29
fax: +48 32 614 09 19 I +48 32 750 56 06
GSM: +48 728 929 408
mail:ndt@casp.pl


Napisz do nas!