WSPÓŁPRACA: Casp System Sp. z o.o. - Eddyfi

Oferta z zakresu badań nieniszczących metodą prądów wirowych, poszerzona o urządzenia firmy EDDYFI!
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą w zakładce ET.

Casp System Sp. z o.o. i NOVO DR

NOVO-DR – producent zaawansowanych przenośnych systemów inspekcyjnych cyfrowej radiografii. W  ofercie firmy znajdują się systemy oparte na panelach płaskich o różnych wielkościach obszarów aktywnych oraz zakresie integracji z zewnętrznymi źródłami promieniowania oraz manipulatorami dla sektorów NDT oraz Nauki i Sztuki.
Więcej informacji niebawem…

Casp System Sp. z o. o. oficjalnym przedstawicielem firmy Silverwing

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!

Casp System Sp. z o. o. wyróżniony Certyfikatem Wiarygodności Biznesowej

 

CWB

 

Zapisz się na nasz newsletter

Otrzymuj bieżące informacje
o nowościach, promocjach i ważnych
wydarzeniach z naszym udziałem.

Badania nieniszczące NDT – Casp System

Termin badania nieniszczące wywodzi się z języka angielskiego „ Non-Destructive Testing NDT ”. Badania te stosowane są w celu otrzymania wysokiej jakości materiałów, konstrukcji oraz wyrobów. Wprowadzane są do kontroli podczas procesu wytwarzania oraz w celu diagnostycznym po eksploatacji wyrobu.

Badania nieniszczące swoje zastosowanie znalazły między innymi w przemyśle: lotniczym, motoryzacyjnym, zbrojeniowym, petrochemicznym, maszynowym, kolejnictwie i budownictwie.

Ze względu na ciągle rosnące wymagania stawiane danym gałęziom przemysłowym rozwój metod, technik i urządzeń jest coraz szybszy. Atutem badań nieniszczących jest brak występowania zmian właściwości użytkowych badanych elementów.

Przykładami badań NDT są:
-badanie wizualne
-badanie penetracyjne
-badanie ultradźwiękowe
-badanie radiograficzne
-metoda prądów wirowych
-badanie magnetyczno-proszkowe

Firma Casp System Sp. z o. o. do rzetelny dostawca urządzeń i systemów z zakresu badań NDT. Współpraca z cenionymi na świecie producentami, pozwala nam spełnić wysokie oczekiwania Klientów odnośnie badań nieniszczących. Oferujemy sprzęt najlepszej jakości, o czym świadczy zadowolenie Klientów oraz liczne wyróżnienia zdobyte w czasie wydarzeń branżowych. Nasi specjaliści służą swoją wiedzą i doświadczeniem na każdym etapie współpracy. Zapewniamy doradztwo techniczne oraz montaż urządzeń i systemów do badań ET, PT, RT, MT, VT.

Badania nieniszczące- na tym znamy się najlepiej!
Zapraszamy do kontaktu z naszym działem Badań Nieniszczących.

ET – metoda prądów wirowych jest metodą do wykrywania nieciągłości powierzchniowych i wad podpowierzchniowych. Ze względu na szybkość badania i wysoką czułość często badani mogą być realizowane ręcznie lub automatycznie np. do kontroli podzespołów na liniach produkcyjnych.
Zobacz więcej

UT – badanie ultradźwiękowe jest jedną z technik badań objętościowych NDT. Technika bazuje na zjawisku rozchodzenia się fali ultradźwiękowej w badanych materiałach. Metoda daje szerokie spektrum zastosowań w przemyśle metalurgicznym, energetycznym, kolejowym, lotniczym jak również w branżach pokrewnych. Wykorzystywana jest w badaniach prowadzonych podczas odbioru, produkcji, kontroli końcowej lub okresowej podczas eksploatacji, które mogą być prowadzone w sposób ręczny, półautomatyczny, jak i w pełni zautomatyzowany (np. zautomatyzowane systemy kontroli jakości na liniach produkcyjnych).
Zobacz więcej

MFL – (en. Magnetic Flux Leakge) jest to technika oparta na obserwacji wypływu strumienia indukcji magnetycznej nad powierzchnię badanego elementu w miejscu znacznej redukcji przekroju (grubości). Elementy ferromagnetyczne o ustalonej grubości są poddawane działaniu pola magnetycznego w których wzbudza się przepływ strumienia poprzez całą objętość. W momencie przepływu strumienia w miejscu gdzie występuje ubytek w grubości lub braki w ciągłości materiału powodują wypływ strumienia nad powierzchnię.
Zobacz więcej

PT– badania penetracyjne pozwalają wykrywać nieciągłości powierzchniowe w materiałach nieporowatych, częściach lub wyrobach odlewanych, odkształcanych plastycznie, spawanych, lutowanych, stanie surowym bądź już obrabianych.
Zobacz więcej

RT – technika  badań NDT  pozwalająca na badanie powierzchniowe  i objętościowe  z   zobrazowaniem  w postaci cyfrowej lub analogowej na kliszy. Elementy o zmiennej grubości i kształcie są idealnym elementem do badań radiograficznym, pozwalając na badanie stref krytycznych  o bardzo dużym stopniu nasilenia wad. Dzięki technice RT mamy możliwość zbadania produktu niemal w 100% , dokonując zapisu wszelkich wad rejestrowanych.

Badanie radiograficzne pozwala na badanie: odlewów, odkuwek, złączy spawanych, ceramiki, kompozytów, dzieł sztuki i wielu innych elementów.
Zobacz więcej

MT – badania magnetyczno-proszkowe są przeprowadzane w celu wykrycia nieciągłości na powierzchni lub tuż pod powierzchnią materiałów ferromagnetycznych. Jest to szybka i wiarygodna technika wykrywania oraz lokalizacji nieciągłości powierzchniowych a także podpowierzchniowych.
Zobacz więcej

VT – badania wizualne należą do metod badan powierzchniowych. Badania wizualne umożliwiają wykrywanie najbardziej niebezpiecznych nieciągłości, jakimi są nieciągłości powierzchniowe, np. płaskie, wąskoszczelinowe.
Zobacz więcej

Casp System Dofinansowanie
Wdrożenie systemu klasy B2B automatyzującego procesy biznesowe zachodzące pomiędzy CASP System i Partnerami biznesowymi firmy.
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
2002 - 2015 © Copyright Caspsystem www.caspsystem.pl / Polityka prywatności / Zastrzeżenia prawne / Kontakt
Masz pytanie? Skontaktuj się z nami

Szukasz sprawdzonego dostawcy w zakresie NDT?

Casp System Sp. z o.o.
43-603 Jaworzno, ul. Puszkina 2

tel.: +48 32 720 24 04 I +48 32 614 12 29
fax: +48 32 614 09 19 I +48 32 750 56 06
GSM: +48 728 929 408
mail:ndt@casp.pl


Napisz do nas!